Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.02. 2018
Dnes má svátek Oldřich
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

AZ-kvíz junior od února na ČT:D

8. 02. 2015 | Televizní tipy
Na obrazovku se vrací AZ-kvíz junior. Děti mohou prokázat své znalosti každou neděli na ČT:D.  Nové díly populární vědomostní zábavné soutěže AZ-kvíz Junior čekají na děti od 8. února, každou neděli před polednem, na ČT:D.

Pořad AZ-kvíz junior na ČT:D, kterým bude provázet známý moderátor Honza Adámek, vzniká po bezmála deseti letech opět v brněnském studiu České televize.

„Po loňském odvysílání repríz AZ-kvízu Junior nás mile překvapil zájem dětských diváků a jejich reakce, a proto jsme se rozhodli k pořadu vrátit a připravili jeho novou podobu,“ říká vedoucí dramaturgyně brněnského studia ČT Svatava Šenková.

V AZ-kvízu Junior budou soutěžit holky a kluci z 5. – 7. tříd základních škol a z prim a sekund osmiletých gymnázií.

 AZ-kvíz junior od února na ČT:D„Primárně ale určitě nechceme suplovat školu, snažíme se o to, aby vznikl pořad, který bude děti jak při natáčení ve studiu, tak doma u obrazovek hlavně bavit,“ doplňuje Svatava Šenková.

Otázky proto budou směřovat spíše ke všeobecnému rozhledu, nežli školnímu učivu. Soutěžící v pořadu AZ-kvíz junior na ČT:D prokážou svoje znalosti třeba v oblasti literatury, filmu, historie, zeměpisu, hudby a mnoha dalších oborů. V každém ze dvou základních dílů se vždy objeví čtyři noví soutěžící, z nichž ti nejlepší postoupí do superfinálového dílu a v cenomatu pak budou usilovat o věcné ceny. Zatímco vítězství v základním kole umožní hrát o knihy a nejrůznější hry, vítěz superfinále může vyhrát například tablet, mobil a další atraktivní ceny.

Moderátor AZ-kvízu Junior Honza Adámek, kterého diváci Déčka důvěrně znají ze Záhad Toma Wizarda, k natáčení nových dílů AZ-kvízu junior říká: „Práce ve studiu je pro mě novou výzvou a jsem za ni moc rád. Navíc soutěžící jsou skvělí, překvapilo mě, jak dokáží pod časovým tlakem a před kamerami reagovat a vše zvládnout, smekám před nimi.“

Soutěžící musí prokázat nejen vědomosti, ale i schopnost volit správnou taktiku a pohotově se rozhodovat, které políčko s otázkou zvolit tak, aby správnými odpověďmi propojili tři strany soutěžního trojúhelníku. Moderátor pořadu přiznává, že sám příliš soutěživý není. „Ono je kolikrát přínosnější prohrát, uznat chybu a poučit se pro příště. To člověka mnohdy posune dál než samotná touha po vítězství,“ dodává Honza Adámek.

Součástí pořadu AZ-kvíz junior na ČT:D je i pravidelná divácká soutěžní otázka na celý měsíc. Režisérem AZ-kvízu Junior je, stejně jako v případě „dospělé“ verze, Ladislav Cmíral.

AZ-kvíz Junior vysílá ČT:D od 8. 2. 2015, vždy v neděli v 11:35. Tiskové oddělení České televize


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku AZ-kvíz junior od února na ČT:D:

 AZ-kvíz junior od února na ČT:D
 AZ-kvíz junior od února na ČT:D
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !