Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.09. 2018
Dnes má svátek Matouš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

AZ-kvíz junior od února na ČT:D

8. 02. 2015 | Televizní tipy
Na obrazovku se vrací AZ-kvíz junior. Děti mohou prokázat své znalosti každou neděli na ČT:D.  Nové díly populární vědomostní zábavné soutěže AZ-kvíz Junior čekají na děti od 8. února, každou neděli před polednem, na ČT:D.

Pořad AZ-kvíz junior na ČT:D, kterým bude provázet známý moderátor Honza Adámek, vzniká po bezmála deseti letech opět v brněnském studiu České televize.

„Po loňském odvysílání repríz AZ-kvízu Junior nás mile překvapil zájem dětských diváků a jejich reakce, a proto jsme se rozhodli k pořadu vrátit a připravili jeho novou podobu,“ říká vedoucí dramaturgyně brněnského studia ČT Svatava Šenková.

V AZ-kvízu Junior budou soutěžit holky a kluci z 5. – 7. tříd základních škol a z prim a sekund osmiletých gymnázií.

 AZ-kvíz junior od února na ČT:D„Primárně ale určitě nechceme suplovat školu, snažíme se o to, aby vznikl pořad, který bude děti jak při natáčení ve studiu, tak doma u obrazovek hlavně bavit,“ doplňuje Svatava Šenková.

Otázky proto budou směřovat spíše ke všeobecnému rozhledu, nežli školnímu učivu. Soutěžící v pořadu AZ-kvíz junior na ČT:D prokážou svoje znalosti třeba v oblasti literatury, filmu, historie, zeměpisu, hudby a mnoha dalších oborů. V každém ze dvou základních dílů se vždy objeví čtyři noví soutěžící, z nichž ti nejlepší postoupí do superfinálového dílu a v cenomatu pak budou usilovat o věcné ceny. Zatímco vítězství v základním kole umožní hrát o knihy a nejrůznější hry, vítěz superfinále může vyhrát například tablet, mobil a další atraktivní ceny.

Moderátor AZ-kvízu Junior Honza Adámek, kterého diváci Déčka důvěrně znají ze Záhad Toma Wizarda, k natáčení nových dílů AZ-kvízu junior říká: „Práce ve studiu je pro mě novou výzvou a jsem za ni moc rád. Navíc soutěžící jsou skvělí, překvapilo mě, jak dokáží pod časovým tlakem a před kamerami reagovat a vše zvládnout, smekám před nimi.“

Soutěžící musí prokázat nejen vědomosti, ale i schopnost volit správnou taktiku a pohotově se rozhodovat, které políčko s otázkou zvolit tak, aby správnými odpověďmi propojili tři strany soutěžního trojúhelníku. Moderátor pořadu přiznává, že sám příliš soutěživý není. „Ono je kolikrát přínosnější prohrát, uznat chybu a poučit se pro příště. To člověka mnohdy posune dál než samotná touha po vítězství,“ dodává Honza Adámek.

Součástí pořadu AZ-kvíz junior na ČT:D je i pravidelná divácká soutěžní otázka na celý měsíc. Režisérem AZ-kvízu Junior je, stejně jako v případě „dospělé“ verze, Ladislav Cmíral.

AZ-kvíz Junior vysílá ČT:D od 8. 2. 2015, vždy v neděli v 11:35. Tiskové oddělení České televize


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku AZ-kvíz junior od února na ČT:D:

 AZ-kvíz junior od února na ČT:D
 AZ-kvíz junior od února na ČT:D
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !