Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 17.02. 2019
Dnes má svátek Miloslava
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

13. komnata Františka Ringo Čecha

10. 07. 2018 | Televizní tipy
Svérázný hudebník a malíř, který včera oslavil významné životní jubileum, byl v mládí za recesi obviněn z hanobení republiky a ocitl se ve vyšetřovací vazbě (2014). Režie pořadu 13. komnata Františka Ringo Čecha P. Křemen.

Františka Ringo Čecha (*9. 7. 1943), který včera oslavil významné životní jubileum, známe jako schopného muzikanta, komika, textaře, malíře, divadelního impresária a v poslední době i politika. Před rokem 1989 vystupoval v televizi i v rozhlase. Málokoho by asi napadlo, že i on ochutnal krutost komunistického režimu, tíseň jeho absurdních a vykonstruovaných procesů a poznal chlad vězeňské cely.

13. komnata Františka Ringo ČechaV pořadu 13. komnata Františka Ringo Čecha se dozvíte, že se vyučil v Kovoslužbě a chvíli pracoval jako elektroopravář, ale silný vztah k hudbě zvítězil a počátkem 60. let začal studovat bicí na pražské konzervatoři. V té době se seznámil se skupinou pražských recesistů, mezi kterými byli filozof Eugen Brikcius, publicista Oscar Gottlieb a další. Pro zábavu založili Tatarskou říši, měli svoji řeč, zákony, ministry i generály, hymnu i vlajku a svoji tatarskou armádu. Takto se bavili několik let až do léta 1963, kdy se ministři a generálové Tatarské říše sešli v kavárně u Nováků, kde Čech hrál.

O přestávkách mezi hraním recesisté mezi sebou mluvili jako tatarští politici, chtěli vyhlásit válku Československu a výborně se bavili, jenže netušili, že je poslouchá udavač, který si myslel, že plánují státní převrat. Druhý den ráno byl Čech cestou do školy zatčen, převezen do Bartolomějské, dlouze vyšetřován a obviněn z přípravy ozbrojeného převratu... 13. komnatou provází Václav Žmolík.

13. komnata Františka Ringo Čecha je k vidění 10. 7. 2018 od 13,50 hodin na ČT1!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !