Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 24.09. 2018
Dnes má svátek Jaromír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

13. komnata Ivety Radičové

5. 09. 2014 | Televizní tipy
Významná slovenská politička a kandidátka na prezidentské křeslo se musela vyrovnat s tragickou ztrátou manžela. Vždy čelila převaze mužů, z nichž mnozí jí její výjimečnost nepřáli. Pořad 13. komnata Ivety Radičové připravili: M. Hynková Vrbová, M. Šnábl a Y. Vavrová.

Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD. patří mezi nejvýznamnější slovenské osobnosti a výjimečné ženy s nevšedním životním příběhem. Je světově uznávanou socioložkou, exministryní sociálních věcí a rodiny, zastávala funkci slovenské premiérky, přednáší na prestižních univerzitách.

V pořadu 13. komnata Ivety Radičové se dozvíte, že absolvovala Katedru sociologie Filozofické fakulty Univerzity Komenského, poté studovala v Oxfordu, v roce 1997 se stala na FF UK docentkou a 2005 profesorkou; učí na Katedře sociologie Fakulty sociálních věd a zdravotnictví na UKF v Nitře. Byla ředitelkou Sociologického ústavu SAV. Působila jako hostující profesorka na univerzitách v USA, Velké Británii, Švédsku, Finsku a Rakousku.

13. komnata Ivety RadičovéVždy se aktivně věnovala politice. V letech 1990–92 byla členkou VPN – Veřejnost proti násilí. V letech 2005–2006 byla ministryní práce, sociálních věcí a rodiny, v období 2006–2009 poslankyní Národní rady za SDKÚ–DS. V roce 2009 kandidovala na post prezidenta SR a umístila se jako druhá, v letech 2010–2012 byla slovenskou předsedkyní vlády. Do druhého kola prezidentských voleb se dostala jako první žena v historii Slovenska. Napsala desítky odborných publikací, článků a blogů.

Veřejnost ji zná z té oficiální stránky; jako ambiciózní, nekompromisní a houževnatou ženu, kterou někteří považují za málo citlivou. Iveta Radičová však dobře ví, proč si své soukromí úzkostlivě střeží, neboť už několikrát zažila neohleduplnost některých médií. Ví, že má své odpůrce i obdivovatele. V pořadu 13. komnata Ivety Radičové se dozvíte, že v prezidentských volbách ji volilo přes milion voličů. Jaká je ale v soukromí? Komu se může vyplakat, s kým se dělí o své pochybnosti i radosti? Jak se jí podařilo proplouvat světem politiky, kde pravidla diktují především muži? Jak ji politici přijali a snášeli? Muži zasahují do jejího života jako partneři, kolegové, spolustraníci, ale poznala mezi nimi i zrádce. Často v ní viděli velikou konkurenci.

V roce 2010 byla časopisem Glamour vyhlášena ženou roku. Je matka dospělé dcery a vdova; její manžel byl humorista a scenárista Stano Radič, jenž byl pro Ivetu největší posilou. Byl humorista, satirik a poskytoval své ženě potřebný nadhled, který se jí vytratil ze života, když manžel v roce 2005 náhle zemřel ve svých devětačtyřiceti letech za volantem na infarkt.. „So stratou sa nedá vyrovnať, so stratou sa dá len naučiť žiť. Tým, že sa musím venovať iným veciam, darí sa mi to nejako prekonávať,“ vyznává se Iveta Radičová. „Môj manžel mi najviac chýba vtedy, keď musím urobiť nejaké ťažké rozhodnutie. Poznali sme jeden druhého veľmi dobre a práve v takých chvíľach som sa naňho vždy vedela spoľahnúť.“

Iveta Radičová nám poodhaluje svůj vnitřní svět v pořadu 13. komnata Ivety Radičové , své zkušenosti i vzpomínky. V současnosti už rezignovala na politiku, vyrovnává se s tím, čím prošla nejen v politice, ale i v osobním životě, začala žít novou kapitolu svého života.

Pořad 13. komnata Ivety Radičové můžete sledovat 5. 9. 2014 od 21,05 hodin na ČT1!


Zdroj: Česká televize
Foto: Zuzana Páchová

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku 13. komnata Ivety Radičové:

13. komnata Ivety Radičové
13. komnata Ivety Radičové
13. komnata Ivety Radičové
13. komnata Ivety Radičové
13. komnata Ivety Radičové
13. komnata Ivety Radičové
13. komnata Ivety Radičové
13. komnata Ivety Radičové
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !