Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Jedeme na výlet
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 20.05. 2019
Dnes má svátek Zbyšek
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

13. komnata Josefa Cardy

7. 12. 2018 | Televizní tipy
Populární herec a dabér si pádem ze stromu přivodil zranění, které ho ohrozilo na životě. Pořad 13. komnata Josefa Cardy připravili: S. Chytrová, V. Holomek a V. Olmer (Premiéra)
Populární herec, dabér a moderátor Josef Carda se narodil 18. ledna 1956 v Ústí nad Labem. Už v raném mládí s otcem hrával ochotnicky divadlo, věnoval se také pantomimě, účinkoval v souboru mladistvých hluchoněmých.


Z politických důvodů nemohl hned po gymnáziu na DAMU, potíže měl zpočátku i s hledáním zaměstnání. Vysvobodilo ho přijetí na brněnskou JAMU, kde se setkal s řadou nyní slavných spolužáků, Jiřím Bartoškou, Pavlem Zedníčkem, Bolkem Polívkou či Karlem Heřmánkem, současným ředitelem Divadla Bez zábradlí, v němž Josef patří mezi kmenové členy.

13. komnata Josefa Cardy vám prozradí, že účinkoval například v Divadle Husa na provázku, Divadle Rokoko, Činoherním studiu v Ústí nad Labem, Pradivadle či Divadle Bez zábradlí, v řadě filmů, jako např. Zločin v Polné, Revizor, Gambler, Sjezd abiturientů, Trampoty pana Humbla, a seriálů, třeba Ohnivý kuře, Tři králové, Doktor z Počátků, Čapkovy kapsy, Vyprávěj a mnoho dalších. Diváckou oblibu získal i jako osobitý bavič a moderátor. Přestože vypadá, že je vždycky 13. komnata Josefa Cardypozitivně naladěný i on musel několikrát v životě překonávat tvrdé pády. Jeden z nejtěžších skončil vážným úrazem, při němž mu šlo nejen o kariéru, ale doslova o život, dlouho se po něm léčil. Při česání hrušek se pod ním zlomila příčka žebříku a spadl tak nešťastně, že si zlomil čtyři žebra a propíchl plíci. Byl v bezvědomí a málem se udusil vlastní krví. Naštěstí jeho pes pronikavým štěkáním přivolal z chalupy manželku. Josef Carda si pobyl v nemocnici v Litoměřicích, plíci mu operovali, ale žebra nešla zpevnit, takže nemohl dlouhou dobu hrát a celé měsíce musel ležet bez pohnutí a trpěl značnými bolestmi.

13. komnata Josefa Cardy vám prozradí, že návrat k herecké profesi i přes pacientovu dobrou kondici byl na dlouhou dobu nereálný. A navíc hrozilo nebezpečí, že je ohrožena Josefova pověstná pružnost a ohebnost, kterou na jevišti předvádí, a na níž má založenu většinu rolí. Nemohl číst, ani se dívat na televizi, sebemenší pohyb mu způsoboval krutou bolest. Navíc ho neodbytně pronásledovaly úzkostné myšlenky, jak bude vypadat budoucnost jeho a rodiny. Dlouhá nečinnost byla pro něho psychicky neúnosná. Absolvoval náročnou rehabilitaci.

Nekonečné hodiny doma vleže a později na invalidním vozíku, dřel do úmoru cviky, které mu rehabilitační sestry poradily. Podporu a péči nacházel u své ženy Radky, která i dnes, když už se uzdravil, přísně dohlíží na to, aby na chalupě nedělal nic namáhavého... Díky sportovnímu založení a zásluhou své nezdolné vůle se dokázal vrátit na jeviště, kde často překonával, aniž to diváci poznali, doznívající bolest. Dnes už je v pořádku a o různorodé role nemá nouzi.

13. komnata Josefa Cardy je k vidění 7. 12. 2018 od 21,30 hodin na ČT1!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku 13. komnata Josefa Cardy:

13. komnata Josefa Cardy
13. komnata Josefa Cardy
13. komnata Josefa Cardy
13. komnata Josefa Cardy
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !