Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

13. komnata Michaela Kocába

16. 01. 2015 | Televizní tipy
Známý hudebník, občanský aktivista i politik trpěl v dětství šikanou a své zážitky zúročil v dospělosti v boji proti bezpráví.

Hudebník, skladatel, někdejší předseda parlamentní komise pro dohled nad odsunem sovětských vojsk z Československa a poradce prezidenta Václava Havla Michael Kocáb se narodil roku 1954 ve Zruči nad Sázavou mamince psycholožce a tatínkovi evangelickému faráři.

Dětství a základní školu prožil v Chodově u Karlových Varů v okrese Sokolov. Tady na základní škole zažíval, jak ho spolužáci hned od první třídy vyloučili ze svého středu. Pokřikovali na něj, že je kostelní krysa, protože jeho tatínek sloužil jako farář a on místo do oddílu Jisker a Pionýra chodil na náboženství. Přál si chodit do Pionýra jako ostatní, ale 13. komnata Michaela Kocábarodiče mu to zakázali. Za svou jinakost byl tedy velice záhy vystaven kruté šikaně; spolužáci mu nadávali a bili ho. Snažil se jim utéct, proto ze školy utíkal zadním východem, kde přelézal vrata, aby se rychle dostal do bezpečí domova, kde se schovával. V pořadu 13. komnata Michaela Kocába se dozvíte, že i přes několikerý úspěšný útěk před pronásledovateli však zažil, že si na něj spolužáci počíhali a běželi s ním až domů, kde ho ztloukli v jeho pokoji, který do té doby považoval za bezpečný azyl.

Michael Kocáb sám přiznává, že byl odmalička ostrakizován a že mu nezbylo než si z těchto zážitků brát sílu do dalšího života. Jeho příběh má šťastný konec a katarzi, neboť svá traumata zpracoval. To, že byl odmala nikoli vlastní vinou sociálně vyloučený, zúročil ve své pozdější práci, když se jako dospělý podílel na historickém odchodu sovětských vojsk z naší země. I ve své práci vládního zmocněnce využil zkušenosti šikanovaného, ale dokázal se nikdy nemstít, naopak trpělivě a velkoryse vyjednával o demokratických způsobech chování při zásadních diplomatických jednáních na nejvyšší státní úrovni.

Dnes o svých traumatických zážitcích z dětství mluví bez hořkosti v pořadu 13. komnata Michaela Kocába. A od konce března 1991, když poslední sovětský voják opustil ČSFR a Michael Kocáb rezignoval na veřejné politické funkce, se věnuje hudbě, podnikání a poradenství.

Pořad 13. komnata Michaela Kocába můžetesledovat 16. 1. 2015 od 20,55 hodin na ČT1!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku 13. komnata Michaela Kocába:

13. komnata Michaela Kocába
13. komnata Michaela Kocába
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
šikanoval ostatní a zastával se válečného zločince.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles