Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 24.09. 2018
Dnes má svátek Jaromír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

13. komnata Svatopluka Matyáše

20. 03. 2015 | Televizní tipy
Populární český herec, legendární Jotidom z Kamenného řádu, úspěšně vyhrál boj s démonem alkoholu. Pořad 13. komnata Svatopluka Matyáše připravili: T. Voženílek, J. Nekvasil, D. Šperl a S. Oktábcová.

Filmografie Svatopluka Matyáše čítá přibližně sto osmdesát filmů, kromě televizních inscenací a divadelních představení v divadlech Ostravě, Olomouci či Hradci Králové. Sám říká: „Hrál jsem Romea, Richarda třetího a všechno mezi tím.“ Výčet filmů je vskutku obsáhlý, neboť dostal do vínku podobu „hezouna“, sympatického elegána a patřil mezi naše nejcharismatičtější a nejsympatičtější herce v rolích rázných chlapů. Hrál inženýry, vědce, lékaře, hlavní i vedlejší role – připomeňme si je ve filmech: Nebeští jezdci, Akce Bororo, Případ mrtvých spolužáků, Setkání v červenci, Hra bez pravidel či Tatínek na neděli. Největší trumf však přišel po roce 1974, kdy v seriálu Kamenný řád ztvárnil postavu Jotidoma. Tak mu dodnes říkají kamarádi i náhodní kolemjdoucí, kteří ho poznávají.

13. komnata Svatopluka MatyášeJeho příběh připomíná – v malém a v našich poměrech – osud některých hollywoodských hvězd, které bojovaly s alkoholem. I on zažil, jak sláva dokáže změnit herce v alkoholika. Herec slavné tváře, kterou všichni znali, těžko odolával obligátnímu připíjení a nalévání kdekoli, kam přijížděl natáčet, zvláště na Moravě, a to téměř nepřetržitě od šedesátých až do osmdesátých let.

V pořadu 13. komnata Svatopluka Matyáše se dozvíte, že měl dceru a manželku, ale celé týdny býval na cestách, nocoval po hereckých ubytovnách. Cítil se sám, také proto, že vlastně nikdy nebyl členem žádné herecké rodiny – divadelního ansámblu ani Filmového studia Barrandov. Všude jen tak zvaně hostoval.  A tak vlastně nezískal žádný herecký „domov“. Pil, aby vydržel kolotoč přestupů z natáčení do natáčení, vybíral si daň z popularity i dobře vykonané práce a později už pil z pouhé potřeby, aby mohl fungovat.

Jenže pak se plíživě dostavily problémy. Klepaly se mu ruce, pak celé tělo, zažíval pocity opravdové závislosti. V pořadu 13. komnata Svatopluka Matyáše se dozvíte, že první rada lékaře zněla: začít u sebe, další řešení už slibovala jen léčebna. Než by absolvoval léčení, 11. 1. 1991 přestal pít sám, ze dne na den. Z vlastní vůle. Následoval „nezbytný několikatýdenní absťák“ a od té doby se alkoholu nedotkl. Už přes čtyřiadvacet let.

Vydržel. Dnes je mu pětaosmdesát, je ve skvělé kondici, pracuje na zahradě, je řemeslně natolik zručný, že si dělá stavební úpravy sám, dal dohromady a udržuje velkou chalupu na Slovensku, chodí do páry, sauny, na jógu a s lehkostí říká, že alkoholické období už je za ním.

Pořad 13. komnata Svatopluka Matyáše můžete sledovat 20. 3. 2015 od 20,55 hodin na ČT1!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku 13. komnata Svatopluka Matyáše:

13. komnata Svatopluka Matyáše
13. komnata Svatopluka Matyáše
13. komnata Svatopluka Matyáše
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !