Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 23.09. 2018
Dnes má svátek Berta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

3 časté otázky chovatelů k psí výživě

31. 07. 2014 | Zvířátka
Zorientovat se v množství informací o výživě psů, surovinách, péči o psy seniory atd. není vůbec jednoduché. Připravili jsme pro vás 3 časné otázky, se kterými si někteří chovatelé nevědí rady.

Má mít pes po celý den misku se stravou volně k dispozici?

Obecně je lepší dát psovi misku pravidelně v době krmení. Je dobré, když pes ví, kdy je doba jídla a pokud ji nevyužije a nesní ji, má smůlu a jídlo dostane až příště. Klidně počkejte s miskou do dalšího krmení. Pes bude vyhladovělý a vše sní, tak jak má. Navíc se naučí jíst pravidelně. Čerstvá voda pak musí být samozřejmě k dispozici po celý den. Většina problémů s přijímáním potravy je často způsobena nevhodnými návyky, špatnou výchovou, nikoliv stravou samotnou. 

výživa psůJak dlouho by měl pes po jídle odpočívat?

Tak jako lidé po jídle odpočívají, měli by po jídle odpočívat i psi, aby se veškeré živiny z jídla dobře uložily, a předešlo se tak i torze (přetočení) žaludku. Pes by měl odpočívat nejen před jídlem, ale klid by měl mít i před krmením. Naučte ho vždy jíst, půl hodiny před nebo půl hodiny po procházce. 

Jak by měla vypadat správná výživa psů seniorů?

Spolu se zvyšujícím se věkem pejsků se snižuje celkově jejich aktivita a zpomaluje se jim metabolizmus. Pokud bychom staršího pejska krmili stejně jako pejska aktivního/dospělého, zbytečně bychom ho zatěžovali. V zásadě existují dva přístupy ke krmení starších pejsků. Tradičně se používají krmiva, která mají menší množství bílkovin a tuků. Tento přístup umožňuje poskytnout pejskovi stejný objem krmiva při sníženém příjmu živin. V poslední době je pro seniory doporučováno spíše běžné krmivo pro dospělé psy s tím, že se používá menší krmná dávka. Osobně preferuji spíše druhý přístup, protože více odpovídá přirozeným principům výživy. Avšak není úplně na místě zavrhovat první přístup, protože se stářím je spojena celá řada zdravotních komplikací, kde je naopak na místě použití speciálního krmiva pro seniory. Pokud je pejsek aktivní a plný života i v pokročilejším věku, není nutné za každou cenu měnit životosprávu a dělat z něj seniora. 


Zdroj, foto: Krmiva-pucalka.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil

má i v 9 létech dobrý apetit /taky kvůli užívání cortizonu,který musí brát celoživotně/. Ale ubrala jsem na množství, kupuji převážně stravu pro seniory a dostává 3krát denně malé množství.¨Sice z legrace říkám, že je solidární s mou "kredenciózní postavou", ale byla bych ráda, kdyby zhubl. Jenže na můj návrh,že se dáme na vegetariánskou stravu oba, můj chlupáček okamžitě ohrnul nos a trvá na své masité stravě. Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
nejsem majitelem psa,preferuji kočky
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles