Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 26.09. 2018
Dnes má svátek Andrea
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

3 největší mýty v péči o trávník

10. 09. 2014 | Zahrádka
Máte konečně zahradu, po které jste tak dlouho toužili? Radost z vlastního kousku přírody mohou zkazit pasti při péčio trávník. Abyste se jim elegantně vyhnuli, přinášíme několik dobrých tipů.

Upravený trávník musí být posekaný

Velkým mýtem je názor, že upravený trávník je nutně posekaný „na ježka“. Nic proti krásně střiženému golfovému greenu, ale pokud budete improvizovat se střihem trávníku, můžete získat ještě mnohem víc. Odborníci uvádějí správnou výšku trávníku v rozmezí 3-4 cm a dává to v zásadě dobrý smysl. S výškou trávníku si však můžeme pohrát. Nemusíme se omezovat na nekonečné plochy se stejnou délkou trávy. Mnohem zajímavějšího dojmu docílíme, pokud využijeme možností moderních sekaček a nastavíme si k různým účelům různou výšku sečení a někde necháme trávu tak, jak je. Efektní může být například kousek „divočiny“ uprostřed jinak perfektně posekaného trávníku, případně odstupňované plochy trávy. To záleží na kreativitě „autora”.

3 největší mýty v péči o trávníkV letním období, obzvláště ve větším suchu, byste však měli ponechat porost vyšší, aby lépe schraňoval vlhkost, jinak může hrozit nebezpečí vypálení. Na druhé straně v deštivých dnech je vhodné sekat častěji. Přihlédněte také k funkci, kterou trávník plní. Je-li okrasný, sečte častěji. Naopak jedná-li se o bežný užitkový porost, stačí sekat jednou týdně.

Čím častěji zaléváme, tím lépe

Není to pravda. Častá zálivka může škodit. Zejména se vyvarujte častému zalévání malým množstvím vody. Dosáhnete tak jen hlubokého růstu kořenů a v období sucha hrozí celkové uschnutí trávníku. Každopádně je vhodné trávník od jara do podzimu zalévat jednou týdně. Za nejvhodnější část dne je pokládán večer, kdy se voda tolik neodpařuje. Odborníci doporučují na každý metr čtvereční minimálně 5 litrů vody.

Existuje univerzální recept na krásnou zahradu

Nejnebezpečnějším mýtem je hledání spásného univerzálního receptu na dokonalou zahradu. Jaké květiny, keře a stromky mít na zahradě? Kam je umístit? Krásných a dobře upravených zahrad je tolik, kolik je názorů a každá zahrada nese vždy originální pečeť svého zahradníka. Nejen, že vás takové hledání vyčerpá, ale zároveň ztratíte šanci na jedinečnou zahradu. Nechte se proto inspirovat dobrými a prověřenými radami, ale celkový koncept vymyslete sami. Zorientujte se v nabídce, vyberte si, co se vám líbí, konzultujte nápad s odborníkem, ale hlavní je, aby vám zahrada vyhovovala a bylo vám na ní dobře. Příjemnou zábavu.

Zdroj, foto: Briggs & Stratton

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku 3 největší mýty v péči o trávník:

3 největší mýty v péči o trávník
3 největší mýty v péči o trávník
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
jiste se podle toho zaridim dekuji za radu....
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles