Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Léto - čas jahodLéto - čas jahod Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.06. 2019
Dnes má svátek Leoš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

4 chyby v životopisu, které vás připraví o práci

4. 04. 2013 | Finance
Připravujete si životopis? Přestaňte dělat zbytečné chyby, které vás vyřadí dřív, než se dostavíte na přijímací pohovor. Curriculum vitae s obsahovými i formálními nedostatky se vám může vymstít i v posledním kole výběrového řízení, kdy se firma rozhoduje mezi vámi a protikandidátem.
„Úspěch někdy určují maličkosti, zvláště když proti sobě stojí dva vyrovnaní uchazeči. Personalista pak může podvědomě vnímat kandidáta s nekorektně vystavěným životopisem jako méně schopného,“ říká Kateřina Vrchotová.

Nadměrná velikost souboru

Hlídejte si velikost souboru, ve kterém máte uložený životopis. „Pokud se zajímáte o práci v segmentu informačních technologií a pošlete do firmy curriculum vitae o velikosti 5 megabitů, budete za exota a na nikoho dojem neuděláte. Velikost souboru může citelně zvětšit například vložená fotografie. Předtím, než ji do životopisu umístíte, se proto přesvědčte, zda má odpovídající atributy. Soubor s fotografií by neměl mít více než 200 kilobitů, toho se držte. Životopis určitě neposílejte ve zkomprimované podobě, i když tím snížíte jeho velikost na zlomek původní hodnoty,“ říká Kateřina Vrchotová.

4 chyby v životopisu, které vás připraví o práciChyby ve formátování

Při psaní životopisu dbejte na jeho grafické zpracování. K nejčastějším chybám patří špatné formátování - například nesourodé řádkování, číslování nebo odrážky. Profesionálně nepůsobí ani mezera mezi jednotlivými odstavci, kterou jste provedli dvojitým stisknutím klávesy Enter. Vhodnější je mezeru vytvořit v dialogu pro formátování odstavců. Nepoužívejte ani barevné písmo a nenechte se zlákat k exotickým fontům. Zásadně pište pouze jedním typem písma. Vyvarujte se záměrných i nechtěných kombinací fontů. Takový životopis působí po formální stránce neuceleně a nejednotně.

Špatně pojmenovaný soubor

Nezapomeňte na správné pojmenování životopisu, personalisté jej pak budou moci v případě potřeby snadno dohledat. „Pokud své curriculum vitae zašlete pod nicneříkajícím názvem Životopis nebo CV, riskujete, že se v záplavě dalších životopisů ztratí nebo zapadne. Personalistka jej nemá podle čeho přiradit k vašemu jménu. Odpovídající norma vypadá takto: CV_Pavel_Kopecky.doc. To samé platí i v případě, že budete životopis odesílat ve formátu pdf,“ říká Vrchotová.

Neschopnost se prodat

Při psaní životopisu dbejte vedle formální výstavby i na obsah. „Zásadní informace o vašich pracovních zkušenostech musí být srozumitelné a přehledně strukturované. Přílišná stručnost není na místě, zůstaňte však v každém případě věcní. Nebojte se v bodech zmínit o vašich významných úspěších a konkrétní náplni předchozí práce, včetně zodpovědnosti za svěřené úkoly. Kredit v očích personalisty získáte rovněž uvedením dosažených certifikátů. Do životopisu přidejte i své reference,“ říká Šárka Fričová, odborník na lidské zdroje.

Zdroj, foto: Gopas

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku 4 chyby v životopisu, které vás připraví o práci:

4 chyby v životopisu, které vás připraví o práci
4 chyby v životopisu, které vás připraví o práci
4 chyby v životopisu, které vás připraví o práci
4 chyby v životopisu, které vás připraví o práci
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
a mám tam napsat i jakou velikost podprsenky mám nebo ne? Protože i občas na tohle koukajíSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Rady k "nezaplacení" Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
asi proto jsem nesehnala práci..nevím totiž co jsou ty megabitySmajlík ale článek uložím do oblíbenýchSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
No, prospěšný článek. Jen se bojím, že o přijetí rozhodují hlavně zcela jiné věci.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles