Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.09. 2018
Dnes má svátek Matouš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

4 rady, jak si užít práci z domova a nezbláznit se

9. 09. 2014 | Zajímavosti
Práce z domova, tzv. home office, je stále využívanější a oblíbenější formou práce. Výhodná může být pro samostatné jedince, kteří si rádi sami organizují svůj čas, ale také pro rodiče malých dětí, jimž se tak mohou alespoň částečně během dne věnovat. Na druhou stranu má práce z domova svá úskalí. Přinášíme vám proto čtyři rady, které vám je mohou pomoci překonat.

1.    Pořádek kolem vás, pořádek v mysli
Jednoduché pravidlo, které stojí za to dodržovat, pokud chcete pracovat efektivně. Vnímání pojmu pořádek se může samozřejmě lišit, ale platí, že ve svých věcech byste se měli přinejmenším vyznat. Ztrácet čas hledáním důležitého dokumentu je přece zbytečné, určitě si dovedete představit, že využijete tento čas jinak.

2.    Rychlý internet = rychlejší pracovní tempo
Máte pocit, že váš internet se zpomalil na největší možnou míru přesně ve chvíli, kdy potřebujete něco důležitého vyhledat/odeslat/přijmout? Možná byste měli uvažovat o změně poskytovatele internetového připojení.

4 rady, jak si užít práci z domova a nezbláznit se3.    Kancelář z domova
Vliv pracovního prostředí na psychiku i zdravotní stav byl již prokázán. O to větší pozornost byste měli přikládat prostoru, ve kterém nejen bydlíte, ale také pracujete. Určitě byste se zde měli cítit příjemně a pohodlně, ale zároveň není vhodné sklouzávat k příliš uvolněnému pracovními tempu jenom proto, že jste doma. Psát reporty na žehlicím prkně, než se Vám nažhaví žehlička, není zrovna to pravé ořechové.

TIP: Barvy mají zázračné schopnosti. Umí povzbudit a stimulovat k větším pracovním výkonům nebo naopak uklidnit a uvolnit. Ideální barvou do pracovních prostor je zelená, která vyvolává duševní rovnováhu, ale zároveň dodává energii, navozuje koncentraci a podporuje kreativní myšlení.

4.    Nezapomínejte chodit mezi lidi
Práce z domova může jedince často úplně izolovat. I když se vám to teď tak možná nezdá, tak pro celkovou psychickou i zdravotní pohodu je důležitý pravidelný kontakt s lidmi. Pokud je to alespoň trochu možné, zařaďte do svého pracovního týdne z domova také půlden v kanceláři nebo alespoň oběd s kolegy. Nezapomínejte ani na své přátele, práce přece není všechno!

Zdroj: CenTrio

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !