Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 19.02. 2019
Dnes má svátek Patrik
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

4 tipy, jak postupovat při výměně oken

27. 08. 2016 | Rekonstrukce
Nejčastějším důvodem pro výměnu starých oken jsou značné energetické ztráty kvůli uniku tepla, v létě zase nepříjemné přehřívání interiéru. Lepší zvuková izolace před hlukem z ulice je dalším benefitem nových oken, nehledě na možnost lépe zabezpečit obydlí proti vloupání. Jak při výměně oken postupovat a na co všechno myslet při jejich pořizování?

Kdy se pustit do výměny oken


Okna starší 10 a více let obvykle mívají sníženou funkci, například z důvodu běžného opotřebení, nedostatečné údržby či špatného stavebního provedení. Pokud se rozhodnete pro výměnu oken, využijte letní měsíce. Montážní práce, které zaberou zhruba jeden den, budou komfortnější. Výměnu lze samozřejmě realizovat i na podzim, počasí sice bývá chladnější, ale okna můžete koupit za nižší cenu.

výměna okenJaký typ zasklení vám bude šetřit peníze


Ročně můžete pořízením nových oken, která zamezí unikání tepla, ušetřit až několik tisíc korun. Stará okna způsobují energetické ztráty okolo 35 procent. Zkroucené rámy, které nejdou pořádně dovřít, jsou nejčastější příčinou úniku tepla. Nechte si poradit od specialisty, jaký typ zasklení – dvojskla či trojskla – je vhodný pro váš domov. „Soustřeďte se na nízký koeficient prostupu tepla, který nese označení Uw. Obecně platí, že čím nižší hodnota Uw, tím více v domácnosti uspoříte na energiích,“ vysvětluje odborník.

Proč se zajímat o propustnost slunečního záření okny


Váš zájem by měl vzbuzovat také ukazatel solárního zisku okna, protože určuje míru slunečního záření, resp. tepla, které oknem prostupuje do pokoje. Na východní a severní strany fasády je vhodnější volit okna s vyššími solárními zisky, aby v zimě mohly i ty nejslabší sluneční paprsky pronikat do interiéru a alespoň trochu jej prohřát.. Na jižní stranu pak náleží okna s nižšími solárními zisky, aby se v letních měsících nepřehříval interiér.

Rozhodnout se pro plast, nebo hliník?


Plastová okna disponují velmi dobrou zvukovou i tepelnou izolací. Ta závisí zejména na typu skla, těsnění a konstrukce okna. Plastová okna si nevyžadují náročné zacházení, při méně kvalitních se však stává, že se časem vytratí jejich barva. V případě, že vám některý prodejce nabídne výrazně levnější okna než jiná konkurence, někde přeci jen bude háček. Nízká cena může předznamenávat levnější a tedy méně kvalitní materiál. Proto je nejlepší zjistit si cenové nabídky od vícero výrobců a tyto informace si porovnat.

Hliník je lehký kov, takže manipulace s tímto typem oken je velmi jednoduchá. Neobsahuje těžké kovy ani nečistoty, pro lidský organismus tak není nebezpečný. Navíc je maximálně odolný vůči teplotě, ať už stoupá do vysokých hodnot, nebo naopak klesá hluboko pod bod mrazu. Kromě toho je odolný vůči požárům, jeho největší předností je proto dlouhá životnost. Hliníková okna vyhrávají i v případě, že hledáte kvalitní zabezpečení domu, výbornou pevnost anebo jednoduchou údržbu, jelikož si vyžadují minimální péči.

Zdroj, foto: RI okna

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !