Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 15.12. 2019
Dnes má svátek Radana a Radan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

4 tipy jak vyzrát na novoroční předsevzení

4. 12. 2019 | Vánoční TIPY
-Komerční sdělení-

..a jak zvládnout svátky


Konec roku bývá pro mnoho z nás ve znamení bilancování. Po tom, co se nám podaří nakoupit všechny vánoční dárky a připravit vše na svátky, se často dostáváme do fáze, kdy hodnotíme uplynulý rok a uvažujeme, jak ten příští prožít lépe. Mnoho z nás se uchyluje k novoročním předsevzetím, která se většinou týkají životního stylu. Jak na ně v začátku příštího roku vyzrát a nepolevit?

Tip 1: Seznamem to začíná


Jedna věc je sepsat si list věcí, které na sobě samých zlepšíme. Druhá, ovšem o hodně těžší, vytrvat.  Převážná většina lidí, kteří si dávají s novým rokem nějaký cíl, že něco změní, u toho dlouho nevydrží. Pokud někdo chce cokoliv změnit, má začít hned a nečekat až na Nový rok. Dá se říci, že Nový rok je odrazový můstek pro ty se slabší vůlí.

NATURHOUSETip 2: Buďme reální


Ať se snažíme sebevíc, někdy to prostě nevydržíme a polevíme. Až to jednoduše vzdáme. Většinou proto, že lidé svá předsevzetí ani neberou moc vážně. Je to už takový stereotyp, že když začíná nový rok, tak cítíme potřebu změnit to a ono. „Člověk hlavně musí mít silnou motivaci, důvod, proč chce něco změnit. Bez silné motivace se pak chuť a energie do změn ztrácí. Často odradí i první nezdary a že změna nejde podle plánu,“ říká Věra Burešová, hlavní výživová poradkyně NATURHOUSE.


Tip 3: Jak vytrvat?


Co pomáhá, je říct o svém snažení ve svém okolí (rodině, přátelům, kolegům…) a poprosit je o podporu. Tím nad sebou budete mít určitou kontrolu a z předsevzetí se jednoduše nevymluvíte. Pokud je třeba, stanovte si určitý plán, kdy na cílech budete pracovat a kdy uvidíte první změnu. „Stanovte si pravidla, která vám budou vyhovovat. Zkuste na to jít netradičně. Napřed zkouška, potom ostrý start. Není to úplně běžné, ale vyplatí se to. Když měsíc jíte zdravě a funguje to, teprve pak si stanovte delší časový úsek, po který budete pokračovat,“ navrhuje další možnou cestu Olga Medlíková, lektorka, facilitátorka, autorka knih a e-booků, www.olga-ebooky.cz.

Tip 4: Ve dvou se to lépe táhne


Na změnu nejste nikdy sami. Někomu vyhovuje samostatnost, ale kolikrát je lepší, když máte „parťáka“ v boji se společným nepřítelem. Obzvlášť při hubnutí a změně životního stylu, což jsou nejčastější předsevzetí, která si dáváme, jak vyplývá z průzkumu výživových poraden NATURHOUSE.

A jak přežít vánoční svátky?


plánujte i odpočinek

Plánujte (i) odpočinek


To, že se blíží Vánoce dnes většina z nás, a především žen, chápe tak, že je potřeba vymydlit každý roh v bytě či domě, vyleštit i nevyleštitelné, nakoupit a zabalit hromady (i zbytečných) dárků a napéct desítky druhů cukroví. A to vše po osmihodinové směně a mezi péči o rodinu
a každodenními domácími povinnostmi. „Je nutné plánovat aktivity se členy rodiny, ale také začlenit prostor pro vlastní relaxaci anebo koníčky, a to nejen přes celý rok, ale také v období Vánoc a seznámit s tím všechny zúčastněné,“ radí Richar Jisl z HEALTHY-LIFE s.r.o.

Šetřete čas i zdraví


Pokud vám to možnosti i finance dovolí, šetřete čas. Dnes si můžete na řadu věcí přivolat na pomoc odborníky. Ať už jde o velký sezónní úklid či přípravu pohoštění nebo obstarání vánočního cukroví. „Lehce dnes obstaráte cukroví připravené z kvalitních surovin (oříšků, semínek, sušeného ovoce a dalších zdraví prospěšných rostlinných surovin), které organismu dodají spoustu živin, bílkovin, minerálů, vitamínů a zdravých tuků. Je lahodné chuti a jíst se dá naprosto bez výčitek a zároveň dostatečně zasytí. Především raw cukroví je syté a stačí jen pár kousků,“ říká Stanislav Petříček, propagátor zdravého životního stylu pro manažery z bistRAWveg. S takovým cukrovím si ušetříte spoustu času pečení a zbytečného přejídání se rafinovanými cukry, bílou moukou apod. Tento ušetřený čas pak můžete věnovat vyprávění veselých historek anebo jiným aktivitám se svými nejbližšími.

vánoční tradiceVlastní tradice


Nesvazujte se letitými tradicemi, se kterými se neztotožňujete. Je úplně v pořádku, že si budete tvořit vlastní zvyky. Stresovat se přece nemusíte ani dárky, ani přípravami kapra a salátem. „Pokud chcete být v něčem jiní než loni, vyzkoušejte připravit slavnostní večeři s láskou k přírodě i ke svému tělu,i to dodává energii do dalších dní. Stále více lidí volí pro vánoční svátky rostlinnou stravu, navíc náhrada masa je dnes v každém supermarketu, a nejen že prospívá tělu, ale chrání i životy těch, kterým Štědrý den rozhodně moc nepomáhá ke štěstí, zvířatům. Letošní Vánoce zkusím udělat své rodině kapra, kterého zatím nevyzkoušeli, nebude vytažený z vody, ale bude ze sóji a mořská řasa dodá chuť oblíbeného pokrmu Vánoc,“ dává tip na veganské pohoštění Jiří Stabla z Konopných lékáren.
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !