Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 18.02. 2019
Dnes má svátek Gizela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

4 věci, na které se vyplatí myslet ještě před začátkem stěhování

11. 09. 2016 | Novostavba
Brzy se máte stěhovat do nového a už teď hrůzou nemůžete zamhouřit oka při představě, co vás všechno čeká a nemine? Pokud se vám hlavou honí podobné myšlenky, pak vězte, že klíčem k zvládnutí celého stěhovacího procesu je dobrá organizace práce a dostatečný časový předstih. Stěhování berte jako příležitost k takové malé inventuře ve vašem životě a dobře se na něj připravte provedením několika jednoduchých kroků.

Stěhování patří mezi důležité životní milníky a obnáší mnoho starostí. V mysli většiny těch, které mění své působiště, je spojeno se stresem a zmatky. Jde to však i bez nich, pokud v „přípravné fázi“ zajistíte několik důležitých bodů, jež vám se samotnou realizací stěhovacích plánů pomohou nebo vám ušetří spousty práce. Základní pravidlo číslo jedna je nenechávat stěhovací proces na poslední chvíli, tedy pár dní předtím, než máte naplánováno opustit staré živobytí. S přípravou začněte alespoň s měsíčním předstihem a vše si rozplánujte do dílčích kroků.

stěhování1.      Příprava na stěhovací manévry


Je dopředu jasné, že samotné stěhování nezvládnete pouze vlastními silami, proto s předstihem popřemýšlejte o tom, zda využijete ochoty přátel, nebo poptáte služby stěhovací firmy. Tak či tak, časové možnosti různě vytížených přátel nejsou neomezené a bude třeba je o laskavost požádat dostatečně dlouho dopředu tak, aby si pomoc se stěhováním zařadili do svých běžných harmonogramů. Ze dne na den vám nebude nikdo k dispozici, stejně jako stěhovací firma se musí rezervovat minimálně s dvoutýdenním předstihem. Pokud ke stěhování budete využívat auto, zajistěte si volný příjezd a parkování co nejblíže ke vchodu.

2.      Dostatek úložných krabic


V přípravné fázi je také třeba zajistit dostatek bytelných a kvalitních stěhovacích krabic , tašek nebo přenosných boxů. Objednejte vícero velikostí a druhů provedení. Nezapomeňte přitom na výplňové materiály, proložky a bublinkové folie, aby vaše cennosti a křehčí osobní věci nepřišly k úhoně.
Pokud stěhujete nábytek, jako jsou komody nebo skříně, můžete jejich prázdný obsah využít pro přesunutí polštářů, dek a jiných textilií. Tato drobná vychytávka vám vyšetří stěhovací krabice pro přesun jiných věcí.

3.      Propracovaný systém ukládání


Předem si také promyslete systém vystěhovávání obsahu skříní, polic a komod a jejich následné ukládání do krabic. Až budete stát v novém, nezabydleném bytě, ušetříte si frustraci z toho, že jste v obležení hromady krabic, o nichž nemáte páru, co ukrývají. Krabice plňte vždy obsahem z konkrétních místností a následně si je označujte barevnými štítky, popisky nebo si vymyslete vlastní kódy pro šifrování jejich útrob. Při vybalování si tak ušetříte mnoho nervů a energie.

4.      Pryč s harampádím


Místo bezmyšlenkovitého přesouvání obsahu skříní rovnou do krabice věnujte čas krátkému zamyšlení nad tím, co vlastně do krabice balíte, zda to ještě využijete, nebo zdá se náhodou nejedná o starý, dosloužilý nebo přebytečný kousek. Tímto způsobem se můžete zbavit velkého množství nepotřebných věcí, které vám v novém bytě budou jen zabírat místo. Odpusťte si nostalgickou chvilku nad oblečením, které vám je už nějaký ten pátek malé, stejně nemilosrdně se zbavte plyšáků a dalších lapačů prachu.

Zdro: Paketo.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !