Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 29.09. 2020
Dnes má svátek Michal
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

5 důvodů, proč si pořídit datovou schránku

15. 07. 2020 | Technika
Možnost pořídit si vlastní datovou schránku už máme k dispozici několik let. Jedná se o pohodlný způsob, jak nepropásnout důležité dopisy a úřední oznámení, vyhnout se čekání na pošťáka a frontám na přepážkách pošty. S příchodem digitalizace veřejné správy přichází ale i další benefity, o kterých se příliš často nemluví. Co díky datovce jednoduše a snadno vyřídíte?

1/ Daňové přiznání jednoduše z domova


S ohledem na dlouhý nouzový stav byla odložena povinnost podat daňové přiznání z příjmu fyzických osob až do 1. července 2020. Čas ovšem běží rychle, a proto už se opět skokem blíží termín, kdy bychom měli začít myslet na odevzdání všech potřebných dokumentů finančnímu úřadu. Díky datové schránce ale můžete ušetřit čas i peníze a podat daňové přiznání on-line kdykoliv a kdekoliv. K podání jsou taktéž důležité souhrny za zálohy na zdravotním a sociálním pojištění. I ty získáte jednoduše komunikací s příslušnou zdravotní pojišťovnu nebo ČSSZ přes datovou schránku. Kromě daně z příjmu vyřešíte i daň z nemovitosti a u podnikajících osob silniční daň nebo přiznání k DPH.

datové schránky2/ Bodový stav řidiče i platnost řidičáku


Udělali jste přestupek a nevíte, kolik bodů vám zbývá na kartě řidiče? Pokud jste několikrát za sebou překročili rychlost a bojíte se, že brzy přijdete o body, nemusíte osobně na úřad ani poštu. Pro výpis bodového hodnocení řidiče už není nutné navštívit kontaktní místo veřejné správy, ale máte možnost zjistit počet bodů z domova zdarma, a to díky datové schránce pro fyzické osoby. Datová schránka vás navíc automaticky upozorní 60 dní před vypršením platnosti vašeho řidičského průkazu nebo platnosti STK.

3/ Potřebujete výpis z rejstříku trestů? I to není problém


S hledáním práce přichází na řadu také obstarávání různých potvrzení, mezi která u některých zaměstnání patří výpis z rejstříku trestů. Například paní Alena nastupuje jako češtinářka na druhý stupeň základní školy, a protože bude pracovat s dětmi, požaduje zaměstnavatel trestní bezúhonnost a požádá o předložení výpisu z rejstříku trestů. Nyní už ovšem není nutné osobně navštívit úřad, obzvláště když je pro vás obtížné stihnout úřední hodiny. V tomto případě je jednodušší variantou zvolit on-line možnost přes datovou schránku, kde si žádost podáte i obdržíte z domova.

4/ Rodičovský příspěvek bez front


Obzvláště nepříjemnou situaci většinou řeší ženy na mateřské dovolené, které často do fronty na pracovním úřadě musí chodit vyřizovat dokumenty těhotné nebo za doprovodu malých dětí, co ještě nenavštěvují školku. A právě zde může být datová schránka významným pomocníkem při žádosti o rodičovský příspěvek. Když nemáte nikoho, kdo by vám dítě ve všední den mohl pohlídat, nebo nežijete v místě trvalého pobytu, a cesta na úřad je poměrně komplikovanou záležitostí, nemusí vůbec zoufat. Všechny maminky na mateřské dovolené jistě ocení, že si mohou zažádat o příspěvek pohodlně z domova. Stačí jednoduše podat žádost přes datovou schránku, která vám umožní do přílohy nahrát veškeré požadované dokumenty. Komunikace s úřady je navíc vždy zdarma a garantuje dodání zprávy včetně jejího obsahu příslušnému úřadu.

5/ Nejen potvrzení, ale i výpisy


Zdarma můžete požádat on-line i o výpisy z informačních systémů veřejné správy, tedy veřejných i neveřejných rejstříků. Budete-li potřebovat, můžete si tak jednoduše zažádat například o výpis z živnostenského rejstříku, registru osob, insolvenčního rejstříku, seznamu kvalifikovaných dodavatelů. Také se jednoduše můžete informovat o změnách v katastru nemovitostí i o vyrozumění k provedenému vkladu do katastru nemovitostí a následné odeslání daně z převodu nemovitostí. Datová schránka vám zkrátka usnadní život, jak je to jen možné.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !