Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

6 rad, jak si užít pobyt s dětmi u vody v klidu

9. 06. 2015 | Zajímavosti
Léto bez koupání si jistě ani nedovedete představit. Pobyt u vody, zejména s malými dětmi, však mnohdy dá rodičům notně zabrat. Zde je několik rad, jak si pobyt u vody skutečně užít.

Prázdniny jsou tu za chviličku. Pokud si to chcete u vody opravdu užít a máte možnost své dítě ještě nyní přihlásit do kurzů plavání, určitě neváhejte. Intenzita prožitků s plavcem či neplavcem je velmi rozdílná.

1. Řekněte si jmenovitě, kdo děti hlídá
Pokud jste u vody s více rodinami a tím pádem i s více dětmi, vždy si přesně jmenovitě řekněte, kdo z vás děti hlídá. Ve větším množství dospělých vždy hrozí, že hlídají všichni a zároveň nikdo. I když malým dětem přesně pojmenujete, co smí a co nesmí, může se stát, že domluvu nedodrží. Většinou to není tím, že by byly neposlušné, ale že se v zápalu hry prostě zapomenou. Hlídat u vody předškolní děti celou dobu pobytu ve vodě je nezbytné.

2. Nafukovací matračka je zrádná

Děti mají nafukovací matračku rády – podplouvají ji, schovávají se pod ní… Pokud ale nevidíte dětskou hlavičku na hladině, ujistěte se, že jde opravdu o hru a že dítě není schované pod matračkou přeci jenom nepřiměřeně dlouhý časový úsek.

6 rad, jak si užít pobyt s dětmi u vody v klidu3. Naučte děti vždy říct, kam jdou
Je důležité, aby vám dítě oznámilo, že jde na záchod, na houpačku nebo zkrátka a dobře, že jde z vody ven. Zabráníte tím případnému strachu a plašení, pokud ho najednou ztratíte ze zřetele.

4. Pozor na skoky z ostrůvků, větví, lodiček…
Zjistěte si přesně, kde je jaká hloubka a informujte o tom své děti. Pokud si nejste sto procentně jisti, je vždy lepší do vody z loďky jenom slézt nebo určitě skákat po nohách než šipku. I když je skok do neznámé vody součástí metodické řady při výuce plavání, v neznámé vodě ho nedělejte. Vždy bude bezpečnější opatrnější vstup.


5. Nejprve osvěžit!

Pokud dítě hraje na břehu nějakou hru, nebo se jen tak vyhřívá, určitě ho naučte, že před samotným vstupem do vody se musí napřed vodou osvěžit.  

6. Do vody ano, ale s rodiči
Voda je bezvadná! I pobyt v ní. Ale každé dítě musí vědět, že do vody smí jenom za doprovodu rodičů. Tuto informaci je dítěti nutné vštěpovat co nejdříve. Je to stejné jako pohyb po chodníku po městě. Tam je to také bezpečné, ale u kraje či u přechodu musí dítě vždy počkat na rodiče.

Zdroj, foto: Juklik.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !