Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 20.10. 2018
Dnes má svátek Vendelín
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

A co když ho nechci?

24. 08. 2010 | Zvířátka

Zbavit se již nechtěného živočicha, prostě tak, že „se dá usmrtit“, to by bylo příliš jednoduché. Člověk by si měl ještě dříve, než si zvíře pořídí uvědomit a zvážit, zda zájem mít „domácího miláčka“ není jen chvilkovým hnutím mysli. Samozřejmě hospodářská zvířata se chovají pro užitek, a o jatečných zvířatech tato úvaha není.

 

Pokud ale jde o zvířata zájmová, tak není důvodem k jejich zahubení jen to, že se omrzí, anebo že se už o ně majitel nechce starat. Tento problém řeší i zákon na ochranu zvířat proti týrání. Čas od času se objevují návrhy, jak úředně nechtěná zvířata usmrtit. Týká se to například „řešení“ přeplněnosti útulků.

Lze stručně říci, že možnosti usmrcování a důvody pro ně, stanoví legislativa, v tomto případě zákon na ochranu zvířat proti týrání, který říká, že bez důvodu nelze zvíře usmrtit. Důvodem k usmrcení může například být, že další zachovávání při životě by bylo pro zvíře neúměrným utrpením. Popřípadě, z důvodu ohrožení zdraví či života člověka. Takže zdravé zvíře utratit opravdu nelze.

Proto lze jedině zopakovat, že je potřeba řešit problém dříve než vznikne. Při pořízení zvířete do domácnosti je potřeba zvážit, že zvíře musí přijmout všichni členové rodiny. Dále pak, že například pes bude živ asi, v průměru, 15 let, kočka se může dožít i o 5 let více, drobní hlodavci, jako křečci, či morčata asi 2 – 5 let a u ptáků záleží na druhu. Malí exotičtí pěvci také kolem 5 let, ale například velcí papoušci svého majitele mohou i přežít. Zkrátka, než si člověk  pořídí domácí zvířátko, měl by si to řádně rozmyslet.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

  

Zdroj: SOS

 

Gabriela Straková

ChytráŽena.czTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
máme opačný problém.My ho moc chceme,ale náš pudlík už je nemocný a nemůžeme se odhodlat ho ztratit.Nevím,jak to psychicky unesu,až ho budeme muset dát "uspat".Nechápu lidi,kteří si pořídí nějaké zvíře a pak se ho zbaví.Jak ho jednou máte,je to člen rodiny.
Obrázek uživatelky
profil
Pěkný článek. Bohužel lidé si neuvědomují, že počáteční okouzlení ze zvířátka vyprchá, ale ono je stále potřebuje, jako předtím. Každé kotě či štěně,... jednou vyroste. Zdá se mi, že se vytracuje úcta ke zvířecímu životu a to je škoda.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky