Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.10. 2018
Dnes má svátek Teodor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Ach, ten český jazyk!

15. 06. 2011 | Vaše příběhy
     Je tomu pár let zpátky, kdy jsem byla na návštěvě u kamarádky, která si hodně potrpí na správnou gramatiku českého jazyka. Evička nám vařila kávičku, přičemž objevila vzkaz od svého partnera, který ráno, před odchodem do práce prostě přehlédla..., prostě stalo se. Z kuchyně jsem slyšela neskutečný záchvat smíchu...
    
"Pojď se na něco podívat!" volala na mne Evička! Jelikož jsem byla ráda, že si chvíli posedím, odpověděla jsem jí, že pokud to není nutné, tak že až za chvíli. " No, není to nutné, tak já ti to tam donesu!"
     To prostě nevymyslíte! Na vzkazu totiž stálo, že se ten den její partner zdrží v práci do večera, že nemá počítat s jeho přítomností u večeře..., přitom gramatická chyba, která ve vzkazu byla, později rozesmála i mne natolik, že jsem si utírala slzy z tváře. Nebudu psát, co nejen mne i Evičku ve vzkazu tolik rozesmálo. Daleko větší legrace byla až "po".
     Začaly jsme si Evičkou psát..., nejprve nám stačil starý televizní program, který jsme občmáraly blbostmi, jako například ... fšecko. Pak Evička přinesla několik listů papíru o rozměru formátu A4, tudíž jsme mohly obě zdatně vynikat. Obě dvě jsme se střídaly rovnou ve větách -, otázky a odpovědi byly na prvním místě.

Vypadalo to asi takhle:

Ahoj, jak je, jak se máš? ... A co doma, klucy dobrý?
- Jo, v pohodě, fše při starém...
Co budeš vařyt zýtra?
- Nevým, asy svýčkovou...
Také sem na ni mislela, ale nemám fše potřebný!
- Tag to nahrať nečím, ne?
- Hele, já jsem dělala mynulej tejden flýčky, taky sem neměla ty flýčky, tak sem  to udělala s vrtulý a nic se nestalo...
  Flýčky? U nás v krámě jsem je nevyděla ani nepamatuju! Ale ti bich si dala! Hezky zapečení s uzením...
- Nebo brokolycy?
Tu nikdo s náz nehce!
- To je škoda, dělám jy  dělam na smetaně...
- A co hovězý na pyvě?
To bi šlo možná! Jag to děláš?...?
- Prí se taky díváš na ztránky chitrá žena, tam ho určitě nějakej najdeš...


Na Chytrou ženu...? Ano.

    
Evi, proč jsi se vlastně odstěhovala????!!!!!!!!!!!!!!!!!Autor:Vikitorie
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Mně tohle přišlo k smíchu naposledy v 6. třídě ZŠ. Je to takový ne příliš nápaditý styl humoru, ale každému, co jeho jest. Všechno, co nás v životě rozesměje, se počítá.
Obrázek uživatelky
profil
Onehdy jsem četla detektivku přeloženou ze švédštiny, tam vám bylo chyb (nejen pravopisných a gramatických, ale i lexikálních. Někdy to dávalo úplně jiný smysl, než mělo, až jsem se za břicho popadala! Tu paní, která to přeložila, nebudu jmenovat. Usoudila jsem, že už asi žije dlouho ve Švédsku a rodný jazyk pozapomněla. Ale že to tak u nás může vyjít!?!
Obrázek uživatelky
profil
Úsměvný příběhSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Hromada zlaťáků