Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 21.11. 2017
Dnes má svátek Albert
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Aikido - japonské bojové umění sebeobrany

22. 02. 2011 | Fitness

Aikido je japonské bojové umění sebeobrany, které zdůrazňuje dobrý pohyb těla, hody a páky. Eticky je spojené s obranou proti nevyprovokovanému útoku. Pokud budete aikidó používat správně, může být prudká agrese útočníka rychle a čistě neutralizována a za jisté kontroly nad všemi aspekty útoku a obrany, můžete se účinně ubránit, přitom útočníkovi nezpůsobíte vážné zranění.


Aikido obsahuje hlavně hody a znehybnění, ale cvičí se také s mečem, tyčí a nožem. Aikido využívá energii útoku k neutralizaci, z čehož vyplývá obranný charakter umění.

 

Tohle bojové umění vyžaduje plnou pozornost, připravenost reagovat a ochotu být přizpůsobivý. Pokud budete aikidó trénovat, bude pro vás prospěšné vypěstovat si novou úroveň smyslové pozornosti.  Neměli byste trénovat intenzivně a moc se snažit, ale budete muset trénovat velmi tvrdě. Samozřejmě vás to ze začátku bude stát spoustu potu, pochybností, úsilí, ale i příjemného vyčerpání a dalších věcí k překonání. Musíte si uvědomit, že děláte něco nového a že výsledky se jistě brzy dostaví. 

 

Co budete potřebovat 

Samozřejmě tréninkový úbor, který se jmenuje keikogi nebo také gi a pásek obi. Pásek je podle tradice ocenění, a označuje úroveň vaší způsobilosti ve vašem umění. Jestliže se silně potíte, úbor by se měl prát po dvou tréninkových lekcích a mezi lekcemi, pokud je to možné, vysoušet. Nejlepší je pořídit si vlastní gi, které se podepisuje nesmazatelným inkoustem na levém rameni rukávu jménem. V žádném případě nenoste v průběhu tréninku žádné klenoty, mohly by způsobit zranění jak vám, tak i ostatním.

 

Aikido je umění, prostřednictvím kterého se cvičí převážně obranná technika a rozvíjí se množství lidských kvalit. Tréninkem podporujete zajímavé a zdravé tělesné cvičení, rozvoj osobnosti, společnost přátelských a otevřených lidí a především sebeobranu. Také si zlepšíte nejen své pohybové a bojové schopnosti, ale také se naučíte, jak si najít svoje místo v prostoru, udržet rovnováhu, projevit záměr, vnímat svoje tělo a dokonce i komunikovat s lidmi nejen v technikách, ale také i v běžném životě. Aikido je nejen fyzickým cvičením, ale i celoživotní, nekonečně inspirující cestou.

 

 

Markéta

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
opravdu odbornice na bojová uměníSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles