Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vybírat sluneční brýleJak vybírat sluneční brýle Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 23.04. 2018
Dnes má svátek Vojtěch
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Akce Brýle pro Nepál má sběrný box v Praze

12. 06. 2010 | Novinky

Péče o oči, ať již zdravé či nemocné, je hlavním cílem pražského Refrakčního centra v čele s MUDr. Petrem Novákem. V tomto zařízení se denně provádějí operace, které pomáhají lidem překonávat zdravotní postižení očí (ať již jsou to refrakční vady, oči postižené šedým zákalem ad.).


Tato renomovaná soukromá klinika si získala ve svém oboru značné renomé, a právě to bylo patrně důvodem, proč byla oslovena v souvislosti s charitativní akcí Brýle pro Nepál.


O co jde?


detiObčanské sdružení NAMASTÉ NEPÁL ve spolupráci s Česko-nepálskou společností a nepálskou nadací DCWC (Development of Children and Women Center) se rozhodlo uspořádat sbírku brýlí pro zrakově postižené obyvatele Nepálu.


Nápad spočívá v tom, že kdokoli může prostřednictvím sběrného boxu věnovat své již nepoužívané dioptrické brýle, které zbytečně leží někde v zásuvce.  Shromážděný materiál bude dopraven EXPEDICÍ TSUM VALLEY, která se uskuteční v říjnu 2010, do odlehlého nepálského údolí Cchum. Tato velice chudá oblast, kde v několika vesnicích žije zhruba 4 000 obyvatel převážně tibetského původu, byla pro cizince otevřena teprve v roce 2007.


Zatím jediným místem v Praze, kde funguje sběrný box, pro tuto charitativní akci, je právě Refrakční centrum (Olivova ul., Praha 1). Je to totiž místo, kde se klienti zbavují svých brýlí pomocí laserové operace, a tudíž po operaci brýle nepotřebují a mohou je věnovat potřebnějším.


Zdroj: Refrakční centrum.cz

Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Akce Brýle pro Nepál má sběrný box v Praze:

Akce Brýle pro Nepál má sběrný box v Praze
Akce Brýle pro Nepál má sběrný box v Praze
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Mám doma již dvoje brýle po dceři, jsou to spíš menší dětské, ale fakt se mi s nima do Prahy jet nechce....
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles