Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.02. 2018
Dnes má svátek Svatopluk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Allkampf-Jitsu - moderní bojové umění

19. 02. 2011 | Fitness

Allkampf-Jitsu je moderní bojové umění, které je větší měrou zaměřeno na fyzickou kondici a tvrdší provádění chvatových technik, ke kterému se využívají propracované asijské techniky boje. Využívají se především kopy, údery, úhyby těla, házení a páčení. Allkampf-Jitsu je boj, při kterém ochraňujete sebe, své zdraví, ale i majetek. Vytvořeno bylo mistrem bojových umění Jakobem Beckem a to v roce 1968 a stále se rozvíjí kupředu. 

 

Allkampf-Jitsu jsou hlavně hody, porazy a podmety, které  umožní odvést sílu a energii útočníka od vás a svým provedením způsobí okamžitou a rychlou eliminaci útočníka nebo ho alespoň dostane do pozice, ve které ho můžete účinně vyřadit z dalšího boje. Jakmile dojde při boji ke zkrácení vzdálenosti, využívá tohle bojové umění krátkých úderů a šoků na citlivá místa, při zachycení oděvu či částí těla se používá rychlého dynamického strhávání, páčení až lámání všech končetin útočníka. 

 

Při Allkampf-Jitsu se naučíte správnému postoji, údery, kopy, kryty a sebeobranné situace. Všestranná zátěž je vynikající ke zlepšení obratnosti, pohyblivosti a síly. Propracovaný systém nácviku bojových situací vám utvoří návyk, který je vhodný pro použití té nejvhodnější obrany pro danou situaci. Ti zkušenější, kteří už ovládají základy, si mohou vybrat obranné techniky a taktiku boje, které budou nejvíce vyhovovat jejich psychickým a fyzickým schopnostem. Allkampf-Jitsu má více jak 330 základních obranných technik, tři formy kombinace, tzv. kihon a deset kata.

 

Allkampf-Jitsu jsou přesné tréninkové principy, v zásadě se neliší, pouze zakončení je přizpůsobeno fyzické schopnosti pro dané skupiny - děti, mládež, dospělí, výcvik policejních jednotek, armády a speciální jednotky. Pokud je úder nebo kop ve vhodnou dobu na vhodném místě, musí mít ještě správnou intenzitu a odolnost úderové plochy, aby byl účinný. K tomu poslouží úderová průprava, která je zakončena testem přerážení dřevěných desek.

 

Pokud vás napadne fyzicky silnější osoba, použijete vhodnou taktiku pákových technik, která tuto převahu eliminuje. Allkampf-Jitsu je vhodné i pro děti, mládež a ženy. Techniky jsou vhodné jak pro obranu proti úderům, kopům, hodům, škrcení, tak i zbraním jako je nůž, krátká tyč, dlouhá tyč a pistole.

 

Markéta

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Je to moc užitečný článek, ale armáda a bojové složky používají specialní MUSADO.
Obrázek uživatelky
profil
fajn,,,všetko je o pohybe
Obrázek uživatelky
profil
i když téma není zrovna můj šálek čaje. Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
hezky napsané ale nikdy jsem o tom neslyšelaSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
pěkně si popsala moderní bojové umění.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles