Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 24.10. 2018
Dnes má svátek Nina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Atlantský oceán léčí rýmu suchozemcům!

22. 11. 2010 | Nemoci
Jedno arabské přísloví říká: nejde-li hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře. V případě rýmy tohle přísloví platí dvojnásob. Nemusíme totiž jezdit až k moři, abychom se zbavili nepříjemné rýmy. Pocity ucpaného nosu, s kýcháním a smrkání totiž dokážeme odstranit například speciálními nosními spreji, které obsahují přírodní mořskou vodu z Atlantického oceánu.

Běžné nosní kapky s chemickými přípravky sice zužují zánětem rozšířené cévy nosní sliznice, zmenšují její otok a tím uvolňují hlen z nosu. Jenže při opakovaném kapání do nosu není neobvyklý nepříjemný pocit "plného nosu" ještě dlouho po skončení rýmy. Tomuto jevu se říká "medikamentózní rýma". A jí si zaděláváme na nemalé problémy. Nosní sliznice totiž zůstává nadále zduřelá a my máme mylný pocit pokračující "rýmy". Kapeme dál, na nosních kapkách si "pěstujeme závislost", ale přitom na nás vůbec neúčinkují.

QUIXX - nosní preyJenže oceán, to je docela jiná káva. Přípravky z mořské vody, které mívají
různé koncentrace, totiž na dostatečné zmírnění projevů rýmy bohatě stačí.
Například speciální nosní sprej QUIXX, který obsahuje 2,6% roztok přírodní mořské vody z Atlantického oceánu je určen nejen pro léčbu ucpaného nosu a sekrece z nosu při nachlazení, chřipce nebo alergii. Je vhodný i pro kojence od šestého měsíce, neškodí ani těhotným ženám a kojícím matkám.

A proč vlastně 2,6 procenta?

Roztok mořské vody v této koncentraci je o něco hustší než přirozené vnitřní prostředí našeho těla a takzvaným osmotickým efektem dokáže vytáhnout vodu pryč z nateklé nosní sliznice. Ta díky tomu oplaskne a ucpaný nos se uvolní. Voda z oceánu navíc sliznici zvlhčuje a aktivně čistí, což je důležité zejména u citlivých osob a alergiků, kteří jsou díky tomu vystaveni menšímu dráždění dýchacích cest. Čím více koncentrovaný hypertonický roztok kapeme do nosu, tím mohutnější efekt na uvolnění sliznice můžeme očekávat. Největší výhoda přírodních přípravků ale spočívá v možnosti jejich opakovaného a ničím neomezeného používání. Tyto speciální roztoky zlepšují kvalitu života, díky jejich přírodním vlastnostem nám nehrozí medikamentózní rýma a naše nosní sliznice zůstává dobře chráněná.

QUIXX -  nosní spreyProč voda z oceánu?


Většina běžně používaných přípravků s obsahem mořské vody je "stejně hustá" jako vnitřní prostředí našeho těla (izotonické), nebo dokonce řidší
(hypotonické). Jejich užitím vlastně pouze oplachujete a zvlhčujete nosní
sliznici. Nový sprej QUIXX obsahuje roztok, který je o něco hustší
(hypertonický), a dokáže proto takzvaným osmotickým efektem vytáhnout vodu z nateklé nosní sliznice. Tímto bezpečným mechanismem nosní sliznice splaskne a ucpaný nos se uvolní.


Složení

QUIXX obsahuje přírodní mořskou vodu pocházející z Atlantického oceánu. Je samozřejmě používána kvalitní mořská voda, odebíraná z lokality, kde je
trvale zajištěna čistota a předepsaný obsah minerálních a stopových prvků.
Koncentrace soli v hypertonickém nosním spreji QUIXX odpovídá 26 gramům NaCl v jednom litru - tedy 2,6 %.

Uvolňuje ucpaný nos a dutiny

Hypertonický nosní sprej QUIXX splňuje oproti většině ostatních produktů na
bázi mořské vody (izotonické a hypotonické roztoky) základní očekávání
pacienta, kterým je uvolnění ucpaného nosu a dutin při nachlazení, chřipce,
alergiích atd. Kromě tohoto hlavního účinku QUIXX také:

QUXX - nosní spreyAktivně čistí nosní sliznici - to je důležité zejména u citlivých osob a
alergiků, kteří jsou díky QUIXXu vystaveni menšímu dráždění dýchacích cest.

Zvlhčuje povrch nosní sliznice - která bývá při výše uvedených obtížích
suchá a popraskaná, což prohlubuje bolestivost při smrkání a může vést ke
krvácení z nosu i k dalším komplikacím.

Je přírodní - QUIXX obsahuje pouze přírodní složky, nejsou v něm žádné
konzervační látky.

Lze jej používat dlouhodobě - nosní sprej QUIXX je k vašemu nosu šetrný, na rozdíl od běžných medikamentů nehrozí vznik poškození nosu při delším používání.

Pro děti i dospělé - QUIXX je schválen nejen pro léčbu dospělých, ale pomůže i dětem a kojencům od 6 měsíců věku.

Těhotenství a kojení - nosní sprej QUIXX mohou používat i těhotné a kojící ženy.

Snadná a bezpečná aplikace - hypertonický nosní sprej QUIXX má velmi snadnou aplikaci. Vestavěná pumpička je vybavena antibakteriálním systémem, který zamezuje kontaminaci obsahu po celou dobu užívání spreje.  

ZUZI
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
odporúčam
Obrázek uživatelky
profil
vyzerajú byť dobré kvapky
Obrázek uživatelky
profil
furt vymýšlejí nové a nové přípravky, v TV samá reklama na ucpaný nos, ta s tím "šroubem" je děsná a s těma kapesníčkama nechutná...prostě, když je rýma, tak trvá bez doktora týden, s doktorem 7 dní, chce to teplo a vyležet...s čajem, paralenem...Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
no mi to nepomohlo,často trpím na zaněty nosních dutin,hlavně v zimě,tak jsem si to minulý rok koupila ,že skusím a skončila jsem na nosním,kde mi dělali punkci,jak jsem zdělila,co používam,tak mi doktorka řekla,at si tu vodu už nestříkam. Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
tak už tam len vycestovať, ale kedy?
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Šperky