Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 26.09. 2018
Dnes má svátek Andrea
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Báječný život fenečky Arabellky z mého odchovu

17. 05. 2014 | Vaše příběhy

Bude to už téměř jeden rok, co se narodila v mé chovné stanici vůbec první štěňátka. Bylo jich pět, pojmenovala jsem je Arabella, Annabella, Abbie, Agon a Andre. Když se narodila, měla jsem přání, aby se v nových domovech měla všechna moc dobře a dostávalo se jim moře lidské lásky. O třech štěňátkách mám pravidelné informace a ta se mají moc dobře.   O ostatních dvou jen tuším, že je jim také dobře, poněvadž za ten rok se ozvali majitelé asi jen 2 - 3krát.

Díky první jmenované Arabellce píši tento článek. Je nám totiž nejblíže a pravidelně nás se svými páníčky přijede navštívit. Bydlí totiž v Přerově, který je od nás vzdálen asi jen 20 km. Těžko popsat slovy, jak velkou radost mně tím dělají, když ji vidím, tu svoji psí princeznu Arabellku z prvního vrhu. Zakoupili si ji starší lidé, ale jsem na ně moc hrdá. Má krásně a vzorně udržovanou srst bez cucíčků, nemá vůbec rezavé skvrny pod očičkama, je plná života a vyzařuje z ní psí pohoda. Byla jsem dnes téměř dojata, jak moc své rodiště poznala, jak byla šťastná, že mne vidí a stejně tak i ostatní členy mé rodiny. Myslím si, že moc dobře si pamatuje, kdo ji tu hladíval, kdo jí tu podstrojoval, aby z ní byl krásný a zdravý psí jedinec. Hned nás všechny olizovala, vrtěla ocáskem a byla tu hned jako doma. Myslím, že sama byla moc ráda, že se s námi zase shledala. Majitelé sami říkali, že už když šli z auta, že byla k neudržení, že poznala, kde vlastně se jde. Navíc se tu setkala i se svými vlastními sourozenci ze současného vrhu B. Oba tyto vrhy mají společné oba své rodiče. Nejde ani popsat slovy, jak krásná fenečka to je.

ArabellkaKdyž jsem tu její krásu viděla, tak jsem jim navrhla, že bych ji nechala na své náklady zbonitovat, aby jednou měla štěňátka s PP. Paní totiž se mně dnes svěřila, že jednou by chtěli mít štěňátka, a já jí odpověděla, že by byla škoda je nemít s PP (papír původu). Tak jak bude mít náš chovatelský klub výstavu, tak ji přihlásím i na výstavu a při každé klubové výstavě probíhá také bonitace. A jakmile budou štěňátka, tak se zapíší pod moji chovnou stanici, protože na jeden vrh nestojí za to, aby si majitelé této krásné fenečky nechávali registrovat chovnou stanici. Zatím jsem opravdu moc šťastná chovatelka, protože i další fenečka Annabellka, která žije v Žilině, začíná být velmi úspěšná na psích výstavách. Její výstavní kariéra však teprve začala, a tak ji budu sledovat, jak si povede. Pro chovatelskou stanici je to ta největší odměna, když v ní narozená štěňátka se mají dobře a tam, kde žijí, prospívají a od pohledu jsou šťastná.

Chovatelství je krásné, pokud to člověk dělá s láskou, ale také náročné. Jak na čas, tak na finance. Než má člověk první štěňátka, tak nad financemi se nesmí přemýšlet. Jen co stojí pořízení chovného psa, se kterým se musí na nějakou výstavu, musí se zbonitovat, což zadarmo také není, musí se zaregistrovat chovná stanice, je nutné pak, když je fenka březí, zakoupit spoustu věcí k porodu i pro odchov štěňátek. Já sama to vidím tak, že první vrh alespoň 4-5 štěňátek pokryje tyto náklady. Pokud je jich ve vrhu méně, tak samozřejmě i druhý vrh je na pokrytí nákladů, které jsou nutné pro chovatelství.  


Anicka59 - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Báječný život fenečky Arabellky z mého odchovu:

Báječný život fenečky Arabellky z mého odchovu
Báječný život fenečky Arabellky z mého odchovu
Báječný život fenečky Arabellky z mého odchovu
Báječný život fenečky Arabellky z mého odchovu
Báječný život fenečky Arabellky z mého odchovu
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
máš pěkného koníčkaSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
dík. Vidíš, to jsem nevěděla. Musím to říct synovi, mají zvědavého bavlňáčka, aby byli opatrní.
Obrázek uživatelky
profil
Ty hrozny jsou u nových majitelů, a jen mimochodem pro pejsky můžou být hrozny i smrtelné - je to nevhodná potravina pro psy a nebezpečná. Majitelé byli na to upozorněni
Obrázek uživatelky
profil
Hezky napsáno. Neměla jsem vůbec ponětí, co takový chov obnáší. A krásné fotky. Aničko, ty hrozny, to je u nových majitelů nebo u vás?
Obrázek uživatelky
profil
z každého slova ve tvém článku vyzařuje veliká láska ke svým pejskům. Přeji ti, aby ti psíci dělali jen samou radost a byla jsi stále tak úspěšná na výstavách jako doposud!SmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles