Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.10. 2018
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Báli jsme se o vnuka

12. 08. 2011 | Vaše příběhy

Máme tři děti, které mají již své rodiny a nás obdarovaly sedmi vnoučaty. Snad není rodičů, které nemají strach o své děti, aby se jim nic nestalo. Hlídají je na každém kroku. Ale snad větší strach mají při hlídání svých vnoučat, kterým v mnoha případech nedovolí to, co dovolili svým vlastním.

Tak tomu je i u nás, ale někdy neposedné dítě neuhlídá ani nejpečlivější střežení. To se stalo i nám při výletě. Bylo krásné letní počasí, sluníčko pálilo a lákalo ven. Nejstarší dcera nám zavolala, že jedou do ZOO Olomouc-Svatý Kopeček, abychom jeli s nimi. Ani chvilku jsme se nerozmýšleli, i když byla u nás návštěva se dvěma malými dětmi. Nasedáme do auta a ujíždíme směr Olomouc. Obě auta byla plně obsazena.

Dopolední prohlídka ZOO byla velmi pěkná a poučná, hlavně pro tu drobotinu. Po občerstvení odjíždíme domů. Při cestě zpět si dcera vzpomněla, že v Přerově na letišti je ukázka letadel a mohli bychom se tam zastavit, protože máme ještě dost času. Toto s nadšením přivítal náš tehdy čtyřletý vnuk Zdeněk. Parkujeme před letištěm. Již při vystupování je vidět spousta různých letadel. Děti se těší, že z blízka uvidí to, co jim tak často létá nad hlavami. Sluníčko pálí čím dál tím víc a děti se dožadují nějakého pití, aby zahnaly žízeň a také chtěly něco k jídlu. Já stojím frontu na pití, manžel na párky v rohlíku. Poohlídnu se směrem k místu, kde dcera se švagrovou hlídají své tři děti. Vidím, že jsou v družném rozhovoru a kolem se točí správný počet ratolestí, jsem spokojená. Přicházím na řadu, kupuji limonády a jdu manželovi pomoci odnést párky. Toto snad netrvalo ani pět minut. Přicházíme k dceři a s hrůzou zjišťuji, že chybí náš vnuk Zdeněk. Krve by se ve mně i v manželovi nedořezal. Všude plno lidí a možností jak dojít k úrazu. „Kde máš kluka,“ povídám dceři. „Teď tu ještě byl, ale asi vím, kde bude.“

Rozdělili jsme se a šli hledat našeho ztraceného vnuka. Kde asi může být, nám nebylo jasné. Procházíme mezi diváky a letadly. U jednoho letadla, kde bylo možno si prohlédnout i vnitřek, zahlídnu dceru, jak v náruči drží svého synka, který svýma nevinnýma očima se na mě dívá a volá: „ Babičko, byl jsem v tom letadle, ale nevěděl jsem, jak se to startuje.“ Kámen mně spadl ze srdce a pak jsme toho našeho malého zvídavce raději držely stále za ruku. Od této příhody uplynulo již několik let, náš vnuk se již o letadla nezajímá, ale má zálibu v počítači a minimotorce. Již od mala se u něj projevoval zájem o techniku a hlavně o to, na jakém principu toto zařízení pracuje.   


alabastr 22 - čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
sice ještě žádné vnoučátka nemám, ale stačí mi, když hlídám neteř. Je to malá divoška a hlavně neumí poslouchat, o to víc pak nervy pracují, když se někam zaběhne, ale vždy se během chvilky naštěstí objeví.....potvůrka malá.
Obrázek uživatelky
profil
i já se snažím mít svou vnučku stále v dohledu,když vím, že budu hlídat, raději si uvařím, uklidím, udělám vše potřebné dopředu, abych svou pozornost mohla soustředit jen na ni, jsou ji 2 roky pryč
Obrázek uživatelky
profil
také mám strach při hlídání vnoučat.SmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Zlaťáky