Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020 Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 19.09. 2019
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Barvu měnící skvrny na kůži: Pityriasis versicolor

26. 08. 2019 | Nemoci
-Komerční sdělení-

Zní to jako sci-fi? Jde o málo známý problém, který někdy postihne až 40% dospělé populace. Objevuje se hlavně v souvislosti s teplým a vlhkým počasím.

Někdo si jich ani nevšimne, někdo nad nimi mávne rukou a málokdo se s takovým „nezávažným“ problémem odváží jít k lékaři. O čem je řeč?

Dnes si povíme něco o těch, které se objevují při Pityriasis versicolor – známé také jako Tinea versicolor. Tento kožní problém se projevuje skvrnami, které jsou v létě na opálené kůži světlé až do růžova a na kůži v zimě tmavé. Způsobují je kvasinky rodu Malassezia, které si libují v teplém a vlhkém prostředí v blízkosti mazových žláz – čímž se tyto skvrny často prvně objeví na hrudníku či zádech, odkud se pak rozšiřují dále po pažích či trupu.

mycí gel Mediket VersiSvětlé skvrny jsou zapříčiněné bělícími enzymy, které kvasinky vylučují, u tmavých skvrn naopak kvasinky podporují tvorbu kožního barviva. V některých případech mohou být skvrny svědivé. Oproti jiným obdobným kožním problémům jsou skvrny velmi jasně ohraničené a na kůži po poškrábání šupinatí.

Skvrny při Pityriasis versicolor jsou hlavně kosmetický problém a bohužel mají tendenci se vracet. Nejpostiženější jsou lidí se sníženou imunitou. Svou roli hraje také pH kůže, prostředí, genetika, kožní mikroflóra i mnoho dalších faktorů. Obzvláště ženám mohou narušit estetický dojem u vykrojenějších kousků oblečení s výstřihy. Postihují převážně dospělé – u dětí jsou vzácné.
Co proti nim můžete udělat? Vhodné je používat mycí gel působící proti kvasinkám společně s neomyvatelným dermatologickým gelem, které jsou proti tomuto problému přímo stvořeny.

mycí gel Mediket VersiIdeální jsou mycí gel Mediket Versi a gel Vitella Versi, které najdete v lékárnách. U mycích gelů je ideální nechat je působit 3-5 minut, aby se jejich účinky plně projevily. Tmavé skvrny zmizí po několika týdnech, světlých se zbavíte opalováním na sluníčku. Kosmetické přípravky řeší příčinu problému, kterým je nadbytek kvasinek na kůži. Kůže se pak musí obnovit, aby zmizely samotné skvrny. Tmavé skvrny tak většinou vyblednou po 2-3 měsících a můžete napomoci ústupu světlých skvrn opalováním na slunci.

Pokud vám kosmetické přípravky nepomáhají, je vhodné se poradit s vaším lékařem či lékárníkem. Jakákoliv náhlá změna vzhledu kůže by měla přitáhnout vaši pozornost a v případě jakýchkoliv pochybností je nutné se poradit s odborníkem, který dokáže určitě správnou diagnózu.


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !