Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 20.10. 2018
Dnes má svátek Vendelín
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Bělský les v Ostravě

15. 08. 2012 | Vaše tipy

Mnoho lidí nevěří, že se v Ostravě může nacházet les, možná lesopark nebo tak něco, ale opravdu les? Ale opak je pravdou! V Ostravě opravdu najdeme pravý nefalšovaný les, rozlehlý a velký, s lesní zvěří, krásnou přírodou a mnoha rozličnými stromy, keři a rostlinami.

Bělský les se rozkládá a nachází v Ostravě v části Ostrava Jih. Je skutečně hodně velký a rozsáhlý, má rozlohu 160 ha. První zmínka pochází již z roku 1272, takže je i velmi starý a nějakou tu historii už pamatuje. Některými je Bělský les nazýván i názvem "Studna".

Dnes Bělský les slouží především k procházkám a vycházkám místních lidí a je zde hodně zajímavých věcí. Severní část lesa je spíše přizpůsobená kulturnímu vyžití, nachází se zde upravený lesopark s krásnou hospůdkou k posezení, Minigolfem - lidé zde můžou posedět s rodinou či známými a dětmi, nebo si zahrát výborný minigolf a dobře se přitom pobavit.

Bělský les v OstravěV této Severní části najdeme také tzv. "Areál zdraví", kde si lidé můžou zahrát míčové hry nebo tenis a nebo se jít osvěžit na místní koupaliště, které je hodně vyhledávané a známé. V současné době se zde staví i krytý bazén, kde se bude moct přes zimu dokonce koupat i venku:) Máme tu taky pár milých a příjemných hospůdek k posezení. Je to skutečně dobré místo pro krásné odpoledne s dětmi, kamarády, rodinou nebo známými.

Jižní část Bělského lesa je už opravdový les. Nachází se zde krásná kaplička se studánkou, která byla vytvořená z vysokopecní strusky. Voda ze studánky je pitná a mnoho lidí si zde chodí nabírat vodu i domů. Voda je přírodní a hlavně zdravá. I já sama se zde občas zastavím a vodu si odnáším domů.

Les slouží také k organizaci mnoha společenských, kulturních i sportovních akcí. Je zde taky trasa přímo pro běžce, proto zde mnoho lidí chodí i sportovat. Vede tu také cesta na hory na Pustevny, je to asi 45 km, takže moc krásná projížďka a lidé ji hojně využívají.

Já zde chodím převážně na procházky, protože v Ostravě vidět takovýto krásný kus zachovalé a nezničené přírody je skutečně zázrak a je třeba si ho chránit. Chodíme zde na procházky s manželem nebo s kamarádkami a vždycky si odnášíme velmi krásné zážitky na kouzelnou přírodu.

Přikládám Vám pár svých amatérských fotografií z mých procházek, ať můžete sami zhlédnout a posoudit krásu tohoto lesa. 

Slunicko - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Bělský les v Ostravě:

Bělský les v Ostravě
Bělský les v Ostravě
Bělský les v Ostravě
Bělský les v Ostravě
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Na dubině ja vyrostla a bělák znám jak svý nohySmajlík
Obrázek uživatelky
profil
na kraji mesta, to je paráda.
Obrázek uživatelky
profil
Pěkné,podle foteček opravdu les jak má být..Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
ale v Ostravě je kupodivu lesů nebo lesních ploch víc - a opravdu pěkných. Stačí zajet na kraj města a rázem se ocitnete v jiném světě Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík takový krásný les bych v Ostravě nehledala - to je fajn, že je kam jít na procházku Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles