Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.10. 2018
Dnes má svátek Teodor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Bílý drak je malý, ale šikovný

13. 08. 2010 | Knižní tipy
Anne McCaffrey - Drakeni z Pernu: Bílý drak

Třetí díl pernské série nese název Bilý drak podle Rutha zakrslého draka, kterého tak nešťastně zachránil mladý Pán Jaxom při líhnutí v Bendenu. Tito dva jsou také hlavními hrdiny knihy, která nás zavádí zpět do světa, který je chráněn před hrozbou z nebes - draky a jejich jezdci. Jenže Jaxom, jako čekající pán Ruathy se nemůže stát právoplatným dračím jezdcem a riskovat svůj život v boji proti vláknům. Pán Lytol, Jaxomův poručník se o svěřenou držbu stará přímo ukázkově, a tak se Jaxom věnuje studiu a péči o svého draka. Co si má ale se svým životem počít? Jak se zbavit toho pocitu zbytečnosti a nanicovatosti, který ho v poslední době ovládá? Bude mu ke štěstí stačit přidat se k průzkumu jižního světadílu nebo se v jeho žilách nezapře hrdinství ruathské krve?

V knize se opět setkáme se starými známými Lessou a F´larem z Bendenu, s Brekke a F´norem,  Mistrem harfeníkem Robintonem, s jejich draky a ohňovými dráčky. Je přeci ještě třeba dořešit neuzavřené záležitosti s pamětníky, s Krvavicí i s budoucností drakenů. A tak se odvíjí další napínavý příběh plný zvratů, vztahů i citů a ačkoli by se dalo čekat, že vás na Pernu už nic nepřekvapí i tady se dočkáte originality.  Naneštěstí je Jaxom trošku nudnější postava se svým dokonalým sebeovládáním a zápletka je také trošku slabší než u předchozích dvou dílů, přesto je to stále skvělé čtení.

Dobrá zpráva také je, že jsme se po dlouhých letech konečně dočkali vydání dalšího dílu Všechny pernské Weyry. Nakladatelství Triton plánuje do konce roku vydat také poslední díl Pernští delfíni. Původní součástí této série je ještě kniha Renegáti, která pokud vím, v češtině také ještě nevyšla.Autor: KatyRZ
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Šperky