Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 18.06. 2018
Dnes má svátek Milan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Biutiful – nový film režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu

6. 02. 2011 | Novinky

V únoru do našich kin přijde nový film mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu (Amores Perros, 21 gramů, Babel) BIUTIFUL v hlavní roli s hvězdou (nejen) španělského filmu Javierem Bardemem, který za svůj výkon získal Zlatou palmu na festivalu v Cannes.


Příběh ukazuje životní cestu Uxbala, konfliktního bývalého narkomana, který hledá smíření se svým otcovstvím, láskou, duševnem, zločinem, vinou a smrtelností, obklopený nebezpečným podsvětím moderní Barcelony. Jeho obživa stojí mimo zákon a oběti, které je ochoten položit pro své děti, neznají hranic.


filmUxbalovi díky rakovině zbývají pouhé dva měsíce života, během nichž se snaží zajistit budoucnost svých dvou potomků, kteří bezcílně proplouvají životem. Zároveň se konfrontuje s přítelem z dětství, který je nyní policistou, se svojí bývalou manželkou, která je maniodepresivní prostitutkou, a dalšími výraznými postavami. Uxbal ztělesňuje velmi rozporuplného muže - oddaný otec, zhrzený milovník, pouliční zločinec, duchovně založený člověk.


Jako život samotný, i tento příběh končí tam, kde všechno začíná. Obklopen osudem a překračující hranice, začíná Uxbal vidět svoji dosud mlžnou cestu jasněji a uvědomuje si svůj otcovský odkaz dětem.


Alejandro González Iñárritu a herci o přípravě filmu Biutiful


Díky natáčení snímku Babel jsem procestoval opravdu kus světa. Vlastně všechny své filmy jsem natočil v různých zemích a namluveny byly v různých jazycích. Na konci produkce Babel jsem byl opravdu vyčerpaný a řekl jsem si, že už jsem dost prozkoumal prolínající se dějové linie, roztříštěné struktury a křížící se vyprávění. Rozhodl jsem se, že můj příští film bude mít jednu stěžejní postavu s jedním úhlem pohledu, žijící v jednom městě...


Film s přímočarým příběhem a v mém rodném jazyce. Kdybych to měl vzít jako v hudbě, tak Babel byla opera a Biutiful je rekviem. Obsahuje všechno, co jsem dosud nevytvářel - lineární příběh, jehož postavy formují příběh v žánru mnou doposud neprozkoumaném - tragédii. Každý film věnuji někomu ze své rodiny, protože jsou to lidé, kteří jsou zdrojem mé inspirace, důvodem, proč filmy točím, a skrze ně k nim promlouvám. Biutiful je pro mého otce - on dobře ví proč,“ říká k filmu Biutiful González  Iñárritu.


filmUž když jsem začal Biutiful psát, chtěl jsem Javiera Bardema do hlavní role. Nikdo jiný by do té role nedokázal vložit to, co on. Bez něj bych ten film nemohl udělat, protože on sám pro mě postavu Uxbala ztělesňuje. Javier není jen vynikající herec, je dokonce jediným svého druhu, všichni to vědí. Pečlivě se připravuje a je skutečně zapálený. Co je ale na něm nejlepší, je to, že jeho přítomnost na scéně je za všech okolností nepřehlédnutelná, a to díky silné schopnosti reflexe a jeho hlubokému vnitřnímu životu. To se nedá naučit, je to o talentu, který někdo buď má, nebo ne.“


Javier Bardem k tomu dodává: „Když jsem si přečetl scénář, hluboce na mě zapůsobil, vzbudil ve mě silné emoce. Věděl jsem, že skáču rovnou do oceánu pochyb, strachu, ale také nadějného očekávání a radosti. Všechna Uxbalova rozporuplnost byla ve scénáři krásně popsána. I přes ni ale je Uxbal obyčejným člověkem, toužícím zanechat po sobě své rodině pozitivní odkaz. Musel jsem najít způsob, jak všechny jeho osobnostní polohy vyjádřit, aniž bych některou z nich zradil.“


Všechny aspekty Uxbalova příběhu jsou silně provázány se vztahem s jeho ex-manželkou, nestále problémovou Marambrou, kterou hraje Maricel Alvarez. Maricel v sobě úchvatně spojuje gravitaci a lehkost někoho, jehož nohy jako by se nedotýkaly země... Přesně to co je pro roli Marambry nejdůležitější,“ dodává Bardem.


Alejandro González Iñárritu volbu této herečky doplňuje: „Jedna z nejsložitějších rolí na obsazení byla Marambra. Bipolarita, nebo taky maniodepresivní porucha, je komplexní porucha, která když je špatně zahraná, je to průšvih. Proto jsem hledal někoho velmi specifického. Během castingů po celém Španělsku jsem viděl spoustu velmi talentovaných hereček, ale nebylo to ono.


Až těsně před začátkem natáčení jsme zkusili casting v Argentině, kde jsem viděl Maricel Alvarez a bylo rozhodnuto. Postavil jsem ji před kameru, aby předvedla některé situace, které jsem jí navrhl, a byla naprosto úžasná. Maricel prostě umí ztvárnit to nebezpečí a křehkost, jaké jsem pro Marambru potřeboval, je vynikající divadelní herečkou a stejně oslnivý výkon předvedla i poprvé na kameru v mém filmu.


biutifulSama Maricel Alvarez o své první filmové zkušenosti říká: „Bylo opravdu skvělým a příjemným překvapením, že si mne Alejandro pro roli vybral. Pracovat s tak famózním režisérem, jak je on, stejně jako se skvělým Javierem Bardemem pro mne byla velká čest. Bylo to pro mne velmi výjimečné dobrodružství v uměleckém i osobním smyslu. Vždy jsem si přála ztvárnit roli, která vyžaduje vyjádření velmi extrémních emocionálních poloh - od totální euforie až k hluboké temnotě.“


Premiéru má film Biutiful 3. února


Zdroj: Hollywood Classic Entertainment


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Biutiful – nový film režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu:

Biutiful – nový film režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu
Biutiful – nový film režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu
Biutiful – nový film režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu
Biutiful – nový film režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu
Biutiful – nový film režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu
 
Čtěte také



Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
uvidíme či to aj bude také
Obrázek uživatelky
profil
nechám se překvapit
Obrázek uživatelky
profil
a hlavni herecke obsazeni zni skvele, tesim se moc!javier bardem je sexySmajlík
Obrázek uživatelky
profil
název měli ponechat v angličtině, nebo přeložit ... takhle to vypadá divně ..Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
dobrý príbeh
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.



NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles