Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 20.10. 2018
Dnes má svátek Vendelín
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Boj s obezitou účastnic reality show na www.ZijZdrave.cz krok za krokem

14. 12. 2010 | Diety
Reality Show na www.ZijZdrave.cz zaměřená na zdravé hubnutí se pomalu blíží ke konci. Paní LucieVlasta a Stanislava se od konce letošního září snažily (a dle dosavadních výsledků úspěšně) o snížení kilogramů. 
Tuky spalovaly pod vedením rekondičních trenérů, nakupovaly podle rad nutriční terapeutky a jejich motivace byla násobena sezením s psycholožkou i návštěvami u obezitologa. Jejich snažení bylo lemováno většími i menšími úspěchy a nebyl by to normální život, kdyby na řadu nepřišly i malé prohřešky a nenadálé změny. Boj s obezitou totiž není nic jednoduchého, což ví každý z nás, kdo se o to již někdy pokusil.

paní StanislavaBoj s obezitou zahájen

Abyste mohli vyhrát svůj velký boj s obezitou a nadváhou, je potřeba  se obrnit notnou dávku trpělivosti a nevzdávat to pokaždé, když se něco nepovede. Přesně tento postup zvolily účastnice Reality Show na ŽijZdravě.cz. Někdy s menším jindy s větším úspěchem. Všechny tři podstoupily úvodní sezení s obezitologem, MUDr. Martinem Matoulkem, Ph.D. V rámci něj prošly vstupní zdravotní prohlídkou a zátěžovým EKG. Pan doktor je vybavil zápisníky jídelníčků a pohybových aktivit, tabulkami energetických hodnot vybraných potravin a krokoměrem.

Zapisovat, zapisovat, zapisovat

Nejdůležitějším pokynem na začátku Reality Show bylo pro účastnice zapisovat si veškerý energetický příjem a výdej, aby bylo možné stanovit takovou redukční dietu, která bude odpovídat nejen jejich stravovacím, ale také pohybovým a pracovním návykům. Následné konzultace s nutričními terapeutkami odhalily nejčastější slabiny jídelníčků našich účastnic – častá konzumace uzenin, nepravidelná strava, špatný pitný režim a nedostatek ovoce a zeleniny. Postupnými úpravami se jídelníčky měnily v dietnější a zdravější.

TIP: Jak správně upravit redukční jídelníček vám poradí nutriční terapeutka, PhDr. Karolína Hlavatá v krátkém videu.

Aby nezůstalo u „teoretických“ stravovacích rad, vydali jsme se také na nákupy s nutriční terapeutkou Jitkou Laštovičkovou, aby nám poradila, jaké potraviny jsou pro dietu vhodné, a kterým se naopak máme vyhnout.

TIP: Nákupní rádce Jitky Laštovičkové plného praktických a jednoduchých rad můžete zhlédnout na stránkách ŽijZdravě.cz.

Bez pohybu to nepůjde

Naše účastnice sbíraly rady a inspiraci pro boj s obezitou také v rekondičním centru. Instruktoři pohybových aktivit, pan Kádě a Větrovský, jim připravili redukční trénink s ohledem na jejich zdravotní stav a pohybové návyky. Účastnice Reality Show kombinovaly aerobní aktivity s anaerobními, učily se pracovat s tepovou frekvencí a cvičit s vlastní vahou. Pro paní Lucii i Stanislavu bylo velkým překvapením, že kromě aerobního tréninku je třeba přidat také trochu posilování.

TIP: Rady, jak sestavit správný redukční trénink nám v rozhovoru prozradil Mgr. Jan Větrovský. Nechte se inspirovat jeho videem.

Nakupování s nutriční terapeutkou

- dietní nákupní rádce
Člověk myslí, život mění, ale my bojujeme dál

Reality Show je jako život, proto ani v té naší nechyběly nenadále změny a zvraty. Paní Stanislava musela kvůli rodinným problémům po téměř dvou měsících dočasně odsunout hubnutí na druhou kolej. Již dnes však víme, že hubnutí nevzdala a v novém roce se do něj pustí se vší vervou znovu.
Paní Vlasta podstoupila operaci ramene a momentálně je v rekonvalescenci. Musí na sebe být opatrná a s pohybovými aktivitami to nemůže nepřehánět. Svůj boj s obezitou však nevzdává, pečlivě zapisuje jídelníček, který na dálku konzultuje s nutriční terapeutkou. Paní Lucie měla také slabší chvíle, kdy jí motivace opouštěla, ale nevzdala to a úspěšně bojuje s nadbytečnými kilogramy dál.
Celkově se našim účastnicím podařilo zpravidelnit jídelníček a začít jíst zdravěji. Když někdy trošku zhřeší dortíkem navíc, nevzdávají to, ale snaží se jídelníček po zbytek dne upravit tak, aby jejich energetický příjem byl vyrovnaný. Paní Lucie, Vlasta i Stanislava si vyzkoušely nové pohybové aktivity a zjistily, že to nemusí být jen nuda a trápení. 
A samozřejmě – shodily také pěkných pár kil, čehož si začalo všímat i okolí.  

Nevzdávejte to a bojujte!

Pokud se i vy snažíte nebo budete snažit shodit nějaké to kilo navíc, inspirujte se příběhy našich účastnic. Nevzdávejte to a bojujte!
Rozhovory s účastnicemi, rady odborníků, videa i články naleznete na www.ZijZdrave.cz.


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
myslím že diety jsou na nic, jo-jo efekt zaručený
nejlepší je 5 x denně malé porce a pohyb,to jediné funguje.........
Obrázek uživatelky
profil
ozaj klobúk dole ako sa s tým vedia popasovať
Obrázek uživatelky
profil
držím im palce
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles