Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 19.11. 2017
Dnes má svátek Alžběta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Boj s obezitou účastnic reality show na www.ZijZdrave.cz krok za krokem

14. 12. 2010 | Diety
Reality Show na www.ZijZdrave.cz zaměřená na zdravé hubnutí se pomalu blíží ke konci. Paní LucieVlasta a Stanislava se od konce letošního září snažily (a dle dosavadních výsledků úspěšně) o snížení kilogramů. 
Tuky spalovaly pod vedením rekondičních trenérů, nakupovaly podle rad nutriční terapeutky a jejich motivace byla násobena sezením s psycholožkou i návštěvami u obezitologa. Jejich snažení bylo lemováno většími i menšími úspěchy a nebyl by to normální život, kdyby na řadu nepřišly i malé prohřešky a nenadálé změny. Boj s obezitou totiž není nic jednoduchého, což ví každý z nás, kdo se o to již někdy pokusil.

paní StanislavaBoj s obezitou zahájen

Abyste mohli vyhrát svůj velký boj s obezitou a nadváhou, je potřeba  se obrnit notnou dávku trpělivosti a nevzdávat to pokaždé, když se něco nepovede. Přesně tento postup zvolily účastnice Reality Show na ŽijZdravě.cz. Někdy s menším jindy s větším úspěchem. Všechny tři podstoupily úvodní sezení s obezitologem, MUDr. Martinem Matoulkem, Ph.D. V rámci něj prošly vstupní zdravotní prohlídkou a zátěžovým EKG. Pan doktor je vybavil zápisníky jídelníčků a pohybových aktivit, tabulkami energetických hodnot vybraných potravin a krokoměrem.

Zapisovat, zapisovat, zapisovat

Nejdůležitějším pokynem na začátku Reality Show bylo pro účastnice zapisovat si veškerý energetický příjem a výdej, aby bylo možné stanovit takovou redukční dietu, která bude odpovídat nejen jejich stravovacím, ale také pohybovým a pracovním návykům. Následné konzultace s nutričními terapeutkami odhalily nejčastější slabiny jídelníčků našich účastnic – častá konzumace uzenin, nepravidelná strava, špatný pitný režim a nedostatek ovoce a zeleniny. Postupnými úpravami se jídelníčky měnily v dietnější a zdravější.

TIP: Jak správně upravit redukční jídelníček vám poradí nutriční terapeutka, PhDr. Karolína Hlavatá v krátkém videu.

Aby nezůstalo u „teoretických“ stravovacích rad, vydali jsme se také na nákupy s nutriční terapeutkou Jitkou Laštovičkovou, aby nám poradila, jaké potraviny jsou pro dietu vhodné, a kterým se naopak máme vyhnout.

TIP: Nákupní rádce Jitky Laštovičkové plného praktických a jednoduchých rad můžete zhlédnout na stránkách ŽijZdravě.cz.

Bez pohybu to nepůjde

Naše účastnice sbíraly rady a inspiraci pro boj s obezitou také v rekondičním centru. Instruktoři pohybových aktivit, pan Kádě a Větrovský, jim připravili redukční trénink s ohledem na jejich zdravotní stav a pohybové návyky. Účastnice Reality Show kombinovaly aerobní aktivity s anaerobními, učily se pracovat s tepovou frekvencí a cvičit s vlastní vahou. Pro paní Lucii i Stanislavu bylo velkým překvapením, že kromě aerobního tréninku je třeba přidat také trochu posilování.

TIP: Rady, jak sestavit správný redukční trénink nám v rozhovoru prozradil Mgr. Jan Větrovský. Nechte se inspirovat jeho videem.

Nakupování s nutriční terapeutkou

- dietní nákupní rádce
Člověk myslí, život mění, ale my bojujeme dál

Reality Show je jako život, proto ani v té naší nechyběly nenadále změny a zvraty. Paní Stanislava musela kvůli rodinným problémům po téměř dvou měsících dočasně odsunout hubnutí na druhou kolej. Již dnes však víme, že hubnutí nevzdala a v novém roce se do něj pustí se vší vervou znovu.
Paní Vlasta podstoupila operaci ramene a momentálně je v rekonvalescenci. Musí na sebe být opatrná a s pohybovými aktivitami to nemůže nepřehánět. Svůj boj s obezitou však nevzdává, pečlivě zapisuje jídelníček, který na dálku konzultuje s nutriční terapeutkou. Paní Lucie měla také slabší chvíle, kdy jí motivace opouštěla, ale nevzdala to a úspěšně bojuje s nadbytečnými kilogramy dál.
Celkově se našim účastnicím podařilo zpravidelnit jídelníček a začít jíst zdravěji. Když někdy trošku zhřeší dortíkem navíc, nevzdávají to, ale snaží se jídelníček po zbytek dne upravit tak, aby jejich energetický příjem byl vyrovnaný. Paní Lucie, Vlasta i Stanislava si vyzkoušely nové pohybové aktivity a zjistily, že to nemusí být jen nuda a trápení. 
A samozřejmě – shodily také pěkných pár kil, čehož si začalo všímat i okolí.  

Nevzdávejte to a bojujte!

Pokud se i vy snažíte nebo budete snažit shodit nějaké to kilo navíc, inspirujte se příběhy našich účastnic. Nevzdávejte to a bojujte!
Rozhovory s účastnicemi, rady odborníků, videa i články naleznete na www.ZijZdrave.cz.


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
myslím že diety jsou na nic, jo-jo efekt zaručený
nejlepší je 5 x denně malé porce a pohyb,to jediné funguje.........
Obrázek uživatelky
profil
ozaj klobúk dole ako sa s tým vedia popasovať
Obrázek uživatelky
profil
držím im palce
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles