Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.10. 2018
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Boty

23. 02. 2011 | Vaše příběhy

To bylo tak, mladší dcera mě pozvala na maturitní ples, a tak začalo pořizování šatů pro mladší dceru - maturantku a  pro mne… Řešila jsem to ušitím na míru, pro nás pro obě. Jen botky jsem si nespíchla. Sehnat takové, aby mi v nich bylo fajn a mohla si i zatančit se nezdařilo. Starší dcera mi nakonec dvoje půjčila. Jedny byly její oblíbené a velice pohodlné, druhé byly zase krásné a drahé, měly být památeční, neboť se v nich před nedávnem vdávala.


Ples dopadl skvěle, pěkně jsme si užili, myšlenky mně ještě dlouho bloudily na plese po parketu a těžce jsem si uvědomovala, jak léta běží a najednou mám i druhou dceru na prahu dospělosti a samostatnosti.


Opět nastaly všední dny. Jednoho dne jsme se starší dcerou dohodly, že ze zaměstnání po ranní pojedu rovnou k nim na návštěvu a tak jsem ráno nemusela hlídat čas, aby mně neujel autobus, a místo městskou dopravou jsem jela autem.  Nemusela jsem spěchat na zastávku, ale naopak jsem přemýšlela, aby se trucující auto rozjelo, že musím vzít s sebou nějaké drobnosti pro vnučku a hlavně  dceřiny boty na vrácení. Taky byl den odvozu odpadu z popelnic, tak ještě  nachystat ,,popelku,, na chodník pro svoz, přihodit igelitku s odpadky, řádně zamknout byt a garáž. Už, už mě tlačil čas, spěchala jsem, tak ještě rychle popadnout tašku se svačinou, vzít igelitku s botami, rychle nastartovat auto a hurá do roboty, abych nezmeškala začátek pracovní doby.


Den utekl v pohodě a rychle. Po práci jsem ještě cestou nakoupila a spokojeně dojela k dceři. "OUHÁÁÁÁÁ!!!" zařvala jsem, když jsem vzala do ruky tašku a zauzlovanou igelitku, v ten moment jsem ztuhla.  V ruce jsem držela igelitku s odpadky!! Měla to být taška - igelitka s botami. Asi jsem nevypadala normálně, prý jsem měla barvu do zelena a  byla jsem ztuhlá v křeči, nebyla jsem schopná vystoupit z auta. Když jsem dceři oznámila, co se mi právě stalo, byla v křeči i ona, ale smíchy.


Snažila jsem se situaci zachránit a hned jsem volala do kanceláře svozu, aby mně sdělili, kam odpadky odváží, jestli je třídí, nebo jestli je vozí rovnou na smeťák.  Byla jsem v takovým transu, že jsem chtěla volat do zaměstnání o dovolenou na příští dny. Rychle jsem se začala převlékat do montérek a spěchala jsem pro vidle, že budu v nejbližší době přehazovat páchnoucí haldu odpadků, abych boty našla.


Dcera i pracovnice svozu se mi snažily vysvětlit, že to není možné, neboť naši popelnici vysypávali brzy ráno a teď bylo už pozdní odpoledne, jestli si dovedu spočítat, kolikrát se na skládce otočilo  naplněných aut s odpadem. Přesvědčovaly mě, že na naší igelitce s obuví může být i třímetrová vrstva dalších slisovaných odpadků, které se lisují už při sběru v popelářském autě.  Dostalo se mi tolik informací, že bych v tu chvíli mohla udělat na výbornou státní zkoušky na téma ,, Popelnice a svoz odpadků,,. Ne,ne, stále mi to nestačilo a stále jsem byla rozhodnutá, že boty musím na skládce najít. Dlouho mi trvalo, než jsem pochopila, že dceřiny milované a pohodlné botky jsou ztracené v nenávratnu.


Od té doby jsem ponaučená a odpadky důkladně prohlížím, než je vhodím do "popelky", hlavně je už nevhazuji do igelitových nákupních tašek, i když se dobře vynášejí, ale chodím s celým odpadkovým  košem a prohlížím obsah, co vyhazuji. Ztráta krásných a pohodlných botek mě bude mrzet ještě hooooodně dlouho, ale jsem ponaučená a často si odříkávám moudro: "Spěchej pomalu!"

 

 

Hanina51 – čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
hezký příběh Smajlík
Obrázek uživatelky
profil

už jsem tě na tom smeťáku s vidlema viděla.
Jednou jsem našla na silnici několik klíčů hodila je do popelnice a odpoledne jsem zjistila že jsou manžela, ráno je ztratil když šel do práce. A minulý týden jsem omylem vyhodila kartu do foťáku připravenou na reklamaci
Obrázek uživatelky
profil
tak to se může stát jenom těm co neustále spěchají a jak já říkám nestále v poklusu.Pěkně jsem se na noc zasmála.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
mě se zase stalo, že jsem ve spěchu chytla nějaké papíry a vyhodila do smetí, to pak manžel vynesl a já jsem pak nemohla najít snubní prstýnek. Manžel se šel podívat do popelnice, celou ji převrátil a prstýnek našel.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
myslím, že je nás hodně, kdo omylem něco vyhodil do popelnice. Jednou jsem tam omylem hodila klíče, celou popelnici jsem prošťourala, ale klíče nenašla. Jaké však bylo mé překvapení když mi muž otevřel dveře a já měla své klíče na věšáku.Do dneška nevím, co jsem vlastně vyhodila. Ale nedavno jsem si sundala rukavici, abych si ji neumazala až budu třídit odpad do kontejnéru. Samozřejmě, že jsem ji tam hodila, spadla až na dno, tak jsem tam vhodila i tu druhou.Haničko, ale proti tobě to byla brnkačka. Rukavice stály kolem 100 KČ. Stávají se ale horší věci, tak se tím netrap!SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Zlaťáky