Ostružiny - pro pochutnání i zdravíOstružiny - pro pochutnání i zdraví Léto - čas jahodLéto - čas jahod Čas malinČas malin Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 13.07. 2020
Dnes má svátek Markéta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Boty je potřeba si pořádně vyzkoušet

18. 03. 2020 | Trendy
Nakupovat oblečení včetně obuvi přes internet je dnes velmi moderní a oblíbené. Řada e-shopů má svůj obchodní model postavený na možnosti si objednat x věcí a zase je, často bezplatně, poslat zpátky. To může být pro řadu lidí doslova určitou formou zábavy nebo také projevem maximální pohodlnosti. Jenže – co by mělo být, třeba právě při výběru bot, jedním z nejdůležitějších parametrů? Snad se shodneme, že právě pohodlí, a to zejména pro nohy.

Kromě toho, že nechceme „ztrácet čas“ chozením po obchodech, může řadu lidí k nákupu zboží přes internet vést i rezignace na odbornost mnohých prodavačů. Možná jste to už sami zažili, a to napříč rozličným sortimentem. Naleznete prodavače, položíte mu otázku přesahující povědomí o ceně a dostupnosti, a velmi často se vám dostane odpovědi velmi rozpačité, odkazu na nepřítomného kolegu či informace, že se dotyčný teprve zaučuje. Přitom např. u již zmiňovaného nákupu obuvi existuje kromě výběru správné velikosti řada dalších důležitých informací, které mohou při rozhodování hrát roli. Proto se vyplatí jít nakupovat osobně, a to tam, kde máte záruku jak odborného přístupu, tak kvalitních výrobků.

obuvItalské lodičky mohou zabolet

Bota, to je osobní záležitost, je třeba vzít ji do ruky, potěžkat, vidět a cítit materiál, a to všechno ještě před tím, než ji vůbec zkusíte na noze. Potřebujete cítit, jak se ohýbá podešev, jestli netlačí na nártu nebo nad patou, jestli vám v ní noha neklouže. A navíc, řada bot vás může svým popisem zmást v tom, z čeho je vyrobená a jak se bude chovat i jak vám ve skutečnosti bude sedět.

Svět je dnes globální a obchod také, můžete nakupovat napříč zeměkoulí. Jenže lidské nohy to nerespektují. Můžete sice umírat touhou po italských lodičkách, ale když je pak ve svém čísle nedočkavě rozbalíte, můžete splakat nad výdělkem, protože vám prostě nesednou. Každá bota vychází z formy – obuvnického kopyta. A každá továrna má svá a liší se dle regionu, protože lidé nemají v různých oblastech nejen planety, ale ani Evropy stejné nohy. Můžete tak s větší jistotou zkoušet třeba boty od Němců nebo Slovinců, ale např. Italové a jiné jižní státy mají nohy užší. Totéž platí pro čínské výrobky, které navíc mají
i řadu jiných problémů.
 

Není kůže jako kůže

Stejně, jako není všechno zlato, co se třpytí, není „kůže jako kůže“, a označení od výrobce vás může někdy zmást. Zákazník se nedokáže v jednotlivých druzích použité kůže a materiálech orientovat a v používaných piktogramech se to špatně vystihuje. Nejkvalitnější je lícová kůže, ale tlustá zvířecí kůže se při zpracování štípe, takže i ta spodní nebo ze slabin je stále „přírodní zvířecí“, která však může při namáhání prasknout. Používají se různé potahy, folie, pvc, nástřiky – to vše může popraskat.

U zpracovávané kůže také nemusí někteří výrobci, zejména z Číny, respektovat certifikace a takových kritických bodů bych mohla vyjmenovat řadu. Ideální je proto se poradit v prodejnách, kde tomu opravdu rozumí.  A podívat se, jestli se mi ta bota opravdu líbí či nelíbí, zda mně či dítěti opravdu sedí či nesedí.

Zdroj, foto: Santé obuv


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil

nejlépe je kupovat boty odpoledne, když je noha oteklá, potom boty sedí perfektně ))))
Obrázek uživatelky
profil
obuv musím vždy vyzkoušet..Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
obuv musím vždy vyzkoušet..Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles