Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.10. 2018
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Brigády pro studenty aneb předem prohraný boj?

24. 06. 2011 | Finance

Pokud jste sami studentem, nebo máte doma studenta, který nechce prázdniny jen tak „proflákat“ a chce si vydělat nějakou tu korunku navíc, jistě se poohlížíte po nějaké letní brigádě. Sehnat v dnešní době práci je obtížné, ovšem sehnat brigádu není o nic snazší.


Pozice: Sportovní poradce = podomní prodej?


Portály pro brigádníky jsou plné různorodých nabídek  - nebo to tak alespoň na první pohled vypadá. Při bližším prozkoumání však zjistíte, že většina nabídek je skutečně akorát tak na „jedno brdo“. Jako skvělý příklad mohu uvést zkušenost mého známého. Po maturitě sháněl nějakou brigádu na léto. Na internetovém portálu ho zaujala nabídka, která nesla titulek Sportovní poradce pro nově otevřenou pobočku v Ostravě. Jelikož to byl (a stále ještě je) velký sportovní nadšenec, který se zajímá o nejrůznější sporty, způsoby stravování, fitness apod., rozhodl se, že na nabídku odpoví.


brigádaByl pozván na první kolo – pracovní pohovor. To, co mi následně popisoval, mě skutečně rozesmálo. „Pracovní pohovor“ probíhal v kulturním sále společně s dalšími cca 50 účastníky. Celý proces trval necelé dvě hodiny, kdy byla všem přítomným promítána prezentace jedné známé, avšak nejmenované společnosti prodávající potravinové doplňky, které mají neskutečné „zázračné účinky“ – a to vše jen za pár stovek pochopitelně.  Dalším krokem pro přijetí do této veleúspěšné firmy bylo složení základního poplatku, který se pohyboval v řádu tisíci korun. Za tuto nemalou částku měl být člověk proškolen a získal také uvítací balíček se zázračnými produkty ZDARMA!!!


Celá práce sportovního poradce nakonec spočívala v podomním prodeji předražených výrobků, které měly zázračné účinky popisované na prezentaci asi nějak takto: Chcete zhubnout, nepřestávejte jíst to, co máte rádi, díky našemu zázračnému koktejlu zhubnete! Chcete přibrat? Nemusíte jíst, stačí užívat náš zázračný přípravek…


Zaměstnáme Vás – pošlete prosím na náš účet…


Další nabídku, která mě zaujala, jsem vyzkoušela na vlastní kůži. A opět jsem naletěla podvodníkům – tedy skoro naletěla. Pracovní pozice spočívala v údajném převážení společensky významných osob z letiště na konference, do hotelů, na společenské akce apod. Zkrátka a dobře – řidič na plný úvazek (v závorce dopsáno – VHODNÉ PŘEDEVŠÍM PRO STUDENTY). Po odeslání mailu, ve kterém jsem vyjádřila zájem o tuto pozici mi bylo ihned odpovězeno následovně: ,,Děkujeme Vám za vyjádření zájmu o naši lukrativní pozici. Při výběrovém řízení Vám bylo přiděleno následující identifikační číslo. Pošlete prosím  na náš účet částku 500 Kč, která pokryje administrativní náklady na Vaše zapracování a proškolení.“


penízePoslali byste jen tak někomu 500 korun? Když jsem firmu kontaktovala s tím, že platbu uhradím osobně či po proškolení, odpovědi jsem se nedočkala… zřejmě byli velmi zaneprázdnění novým pracovním personálem.


Brigáda: 40 000 měsíčně + provize


Další vskutku úsměvnou historku jsem si vyslechla od známé, která odpověděla na velmi lákavou nabídku. V titulku stálo – 40 000 měsíčně + provize. Už jen to zní velmi nepravděpodobně. Za odpověď ale nic nedáte. Pracovní pohovor prý probíhal naprosto „nevinně“. První zkušební směna měla zájemci prozradit, v čem jeho práce spočívá. A můžete hádat třikrát – ano, opět podomní prodej. Tedy v tomto případě šlo spíš o jakési přetahování zákazníků jedné energetické společnosti ke společnosti druhé. Za každou podepsanou smlouvu rovných 400 Kč. Po 10 uzavřených smlouvách 10 % z konečné částky.


Pokud se Vám však nepodaří uzavřít dostatečný počet smluv, můžu se stát, že si nevyděláte ani na slanou vodu. 40 000 korun lze tedy vydělat při uzavření 100 smluv měsíčně! Žádná hodinová mzda, vše záleží na vaší šikovnosti. A jen tak mezi námi – kdopak z nás se dobrovolně s podomními prodejci vybavuje a podepisuje smlouvy ve dveřích? Takže opět brigáda k NEZAPLACENÍ!


brigadaNajít seriózní brigádu, díky které si studenti vydělají alespoň něco málo, je skutečně uměním. Jak již bylo výše zmíněno, pracovních nabídek je velká spousta, nicméně většina z nich z vás udělá podomní prodejce, zástupce telefonních či energetických společností, kteří budou chtít vydělat na lidské hlouposti, telefonní operátory, kteří vás otravují ve dne v noci, nebo narazíte na další brigády – VHODNÉ ZEJMÉNA PRO STUDENTY.


Ovšem ať nemluvím jen o těch špatných zkušenostech. I na internetu se dá najít hrstka seriózních brigád. Nicméně s internetem pracuje dnes téměř každý, proto připadá na jedno volné místo stovky uchazečů. Dobrou volbou je tedy osobní procházení různých butiků, restaurací a obchodů. Vytiskněte si pořádnou zásobu životopisů a hurá do terénu. Při takovém hledání letních brigád je úspěšnost mnohonásobně větší. Pak budete vy - ti, kteří si budou moci vybírat z nabídek zaměstnavatelů. Proto nepromarněte svou šanci a začněte třeba ještě dnes!


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Přesně ta. Jim naletěla i tchýně. i jim zapaltila, přestože jme si stále dokola varovali. Prostěse viděla jako výživový poradce SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
souhlas - taktéž Smajlík předpokládám, že jsi jim nenaletěla;)
Obrázek uživatelky
profil
Ani se Tě nemusím ptát na to, že v prvním bodě svého článku zmiňuješ Herbalife, jsem o tom přesvědčená - zkušenost mám a né jednu
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky