Nejlepší velikonoční beránek?Nejlepší velikonoční beránek? MDŽ nebo Den matek?MDŽ nebo Den matek? Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 350 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 29.03. 2024
Dnes má svátek Taťána
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Jaký skleník vybrat

14. 04. 2012 | Zahrádka
Říkáte si, že byste si také rádi vypěstovali vlastní rajčata, papriky a okurky, ale skleník stále ještě nemáte? Tak to je nejvyšší čas si ho pořídit! Existuje mnoho velikostí i tvarů a můžete si tak vybrat takový, který bude plně odpovídat vašim potřebám. Při jeho výběru je potřeba si nejprve odpovědět na otázku, k čemu chcete skleník využívat.

Tím asi nejdůležitějším kritériem je jeho velikost. Pokud si nejste jistí, jak velký skleník využijete, pořiďte si ho raději o něco větší než menší. Je totiž lepší prozatím mít určitou část skleníku nevyužitou, než za pár měsíců skleník složitě rozšiřovat.

Pokud jen chcete vypěstovat nějakou zeleninu pro rodinu, bude vám stačit menší skleník o velikosti zhruba 6-8 m2. Velmi důležitá je také dostatečná Zahradní skleníkvýška skleníku, která zaručí, že se nebudete muset při práci krčit.

Konstrukce skleníků mohou být vyrobeny z oceli, žárově zinkovaného plechu a nejčastěji používaného hliníku. Předností hliníku je nízká váha a zároveň dostatečná pevnost.

Výplň konstrukce může být tvořena buď klasickým skleníkovým sklem, nebo plastem. Ten je oproti sklu odolnější, má lepší tepelně-izolační vlastnosti a je jednodušší na instalaci. Mnohdy jsou takové plasty vybaveny UV ochranou.

Umístění skleníku závisí především na tom, kdy ho chcete používat. Pokud převážně na jaře, natočte ho podélnou stranou k jihu, aby i v prvních jarních měsících měly rostliny dostatek světla a tepla.

Při používání skleníku hlavně v létě je vhodnější umístění delší stranou k severu, čímž se sníží nároky na odvětrávání. V každém případě by ale měl skleník být na dostatečně slunném a málo větrném místě.

Pokud chcete skleník přitápět, myslete na to již během vybírání umístění – v takovém případě by měl být totiž blízko domu, aby bylo možné do něj dovést elektřinu. V potaz berte i to, jak daleko je zdroj vody – čím blíže je, tím více práce vám ušetří.

Pokud si nechcete pořizovat na zahradu skleník, ale přesto byste si rádi svou vlastní zeleninu předpěstovali, kupte si pařeniště. Jedná se o menší a finančně méně náročnou variantu skleníku.

Pařeniště však nejsou tak komfortní jako skleníky – musíte se k nim při práci sklánět, navíc na vás více působí povětrnostní vlivy a práce v nepříznivém počasí není moc příjemná. Stejně jako skleníky by pařeniště měla být umístěna na bezvětrném a slunném místě. 

Zdroj, foto: OBI

Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Lepší než klasický skleník je foliovník. Výstavba je rychlá, náklady malé a manipulace s ním je jednoduchá. My máme na zahradě malý foliovník s rovnými boky http://www.konstrukceschwarz.cz/foliovniky/foliovniky-s-rovnymi-boky/ a jsme spokojeni.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Beránek