Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Celulitida: jak se zbavit ďolíčků na stehnech?

18. 08. 2014 | Krása
Také patříte k těm, kterým určité partie těla pokryla celulitida? Přemýšlíte, jak se jí účinně zbavit, nebo ji aspoň nějak zmírnit? Pak je tento článek určený právě vám. Jedná se o malé ďolíčky, které se nejčastěji tvoří na stehnech, ale řada žen je má i na pažích, hýždích či lýtkách. Připomíná svým vzhledem povrch pomeranče, proto se jí obvykle říká „pomerančová kůže“.

A jestli si teď kladete otázku, proč zrovna já, bývalá vrcholová sportovkyně, bych vás měla poučovat o celulitidě, věřte mi, že i já se s ní trochu potýkám. Povím vám ještě jedno malé tajemství – ještě nikdy jsem netrénovala ženu, která by ji neměla, byť byla sebeštíhlejší a její postava působila dokonale.

Co je to celulitida

Mnoho lidí už o vzhledu připomínajícím hrudkovitý tvaroh jistě slyšelo, já vám však vysvětlím, co celulitida doopravdy je - jde zkrátka o podkožní tuk, který je doslova natlačený pod povrchem vaší kůže. Vytváří typický ďolíčkový vzhled, protože se váže s vláknitou pojivovou kolagenovou tkání a někdy se tlačí ven tím, jak se tukové buňky rozpínají. Ženy i muži mohou trpět celulitidou nejvíce na svých hýždích, stehnech a bříšku, ale častěji postihuje ženy. To souvisí s umístěním kožních buněk (adipocitů) ve tkáni – ženy je mají vertikálně (což tedy usnadňuje tvorbu tukových ďolíčků), kdežto muži rovně. Ti mají také silnější pokožku, do které tuk hůře prorůstá, navíc mají tuku v těle celkově méně - v průměru 25%, zatímco obsah tuku u žen se pohybuje kolem 35%.

Celulitida: jak se zbavit ďolíčků na stehnech?Asi vás zajímá, co se nejvíce podílí na vzniku celulitidy. Kromě stárnutí a nadváhy jsou na vině stres, nedostatek pohybu, hormonální antikoncepce, kouření a pití alkoholu. Někdy její výskyt odstartuje i puberta, těhotenství, nebo období přechodu. To, že se začne tvořit silnější vrstva tuku na stehnech a kolem hýždí, způsobuje nejčastěji nezdravá strava a nedostatečný příjem tekutin.

Nesmíte si však myslet, že když máte celulitidu, automaticky to znamená, že jste nezdravě tlustí – stále více lidí zjišťuje, že jim celulitidu způsobují geny a objevuje se tak nezávisle na jejich hmotnosti, stáří nebo pohybové aktivitě.


Jak se nejlépe zbavit celulitidy

Když se na tuto otázku zeptáte většiny doktorů nebo si přečtete o nějakých provedených lékařských výzkumech, zjistíte, že není možné zbavit se celulitidy úplně. Již vzniklá pomerančová kůže se totiž zcela odstranit nedá, takže raději napněte všechny síly k tomu, aby se vám na těle dále nerozšiřovala. Zdravý, aktivní životní styl je však nejlepší sázkou na to, jak její výskyt zásadně zredukovat a když spojíte pravidelné cvičení s notnou dávkou přesvědčení, potom můžete své obavy z celulitidy zcela zahnat! Přeci jen – jsou tu důležitější věci, pro které stojí za to žít a zabývat se jimi, že? To, že máte celulitidu, neznamená, že nežijete zdravě, že jste tlustí nebo nepřitažliví, znamená to prostě, že jste „jen“ lidi, v podstatě většina žen (zejména ve vyspělých zemích) má dnes na těle celulitidu v určitém rozsahu!

Obecně se však doporučuje bojovat s celulitidou prostřednictvím změny jídelníčku – z něho určitě odstraňte uzeniny, vepřové maso, tučné sýry, zákusky, bílé pečivo a ztužené pokrmové tuky. K tomu však musíte začít dodržovat i pitný režim, a to 2-3 litry denně, ovšem nikoli slazené nápoje a kávu. Vedle zdravé, bohaté stravy lze proti celulitidě bojovat i pravidelným cvičením (nejlepší je rychlá chůze, plavání, jízda na kole nebo i chůze do schodů). Asi nejvíce zmiňovaným pomocníkem v redukci pomerančové kůže je ruční lymfodrenáž, kterou dnes nabízí většina masážních či kosmetických studií. Masážím pokožky na problémových partiích se však pravidelně věnujte i sami doma.

Moje tajná zbraň proti celulitidě

Perfektním způsobem, jak řešit celulitidu, je zdravé sebevědomí a pocit přitažlivosti nezávisle na tom, co vidíte v zrcadle, protože sebedůvěra je krásná věc! Způsob, jakým žijete svůj život, váš postoj a přístup k němu, je nakonec to, co ostatní vnímají.

Abyste si vybudovali sebedůvěru, věnujte se posilování partií nohou a hýžďových svalů v kombinaci s kvalitní stravou. Já osobně jsem díky aktivnímu a zdravému životu veselejší a pozitivnější a ty výhody plynoucí z toho, že jsem fit, mi přinášejí daleko více sebedůvěry.
Když už vám dnes odhaluji veškerá svá tajemství, nabízím závěrem ještě jedno – potom, co jsem porodila trojčata, jsem při pohledu na sebe do zrcadla uronila nejednu slzu. Plakala jsem nad ztrátou svého předchozího nezjizveného a krásného atletického těla. Přísahala jsem, že už si na sebe nikdy nevezmu plavky. A můj manžel se mě zeptal – „proč bys měla být tak smutná z něčeho, co nosíš jen několikrát za rok a beztak, vážně si myslíš, že budeš mít čas vyvalovat se na pláži?!“ Od té doby jsem hrdě stavěla hrady z písku, honila své děti po pláži a nosila u toho sexy plavky. Celulitida se stala mojí realitou, už když jsem byla profesionální sprinterkou, takže jí zůstává i teď, když jsem matkou. Věřím, že pokud mě někdy spatříte na pláži, uvidíte pouze moji energii, úsměv a lásku k životu, protože – metaforicky vzato – zdravý, aktivní život zkombinovaný se sebedůvěrou mě zbavil strachu z celulitidy i jizviček napořád. Zkuste to jako já, vážně to funguje.

Autorka: Samantha Clayton
Zdroj, foto: Herbalife

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Celulitida: jak se zbavit ďolíčků na stehnech?:

Celulitida: jak se zbavit ďolíčků na stehnech?
Celulitida: jak se zbavit ďolíčků na stehnech?
Celulitida: jak se zbavit ďolíčků na stehnech?
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Nic tomu nepomůže a ani ten sex obdenSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles