Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 18.01. 2019
Dnes má svátek Vladislav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Češi neumí větrat, čtvrtinu domácností trápí plísně

2. 02. 2018 | Moderní bydlení
-Komerční sdělení-

Téměř čtvrtina českých domácností (23 %) má podle aktuálního průzkumu Sdružení EPS ČR problémy s výskytem plísní. Jedním z klíčových důvodů je nesprávná technika větrání ventilačkou (49 %) či při pocitu vydýchaného vzduchu (24 %). S výskytem plísní jsou na tom lépe majitelé domů, které prošly komplexním zateplením. Většina z nich (82 %) se s plísněmi nesetkávají vůbec nebo jen velmi zřídka.

Jak zatočit s plísní v bytech a domech?

Tou nejúčinnější radou je větrání, které má být podle odborníků krátké, ale intenzivní. „V ideálním případě bychom měli větrat pravidelně jednou za dvě až tři hodiny, a to intenzivně několik minut okny dokořán. Podle našeho průzkumu však polovina Čechů (49 %) větrá nárazově či nedostatečně skrze „ventilačku“. Čtvrtina dotázaných (24 %) poté přiznala větrání jen při pocitu vydýchaného vzduchu,“ uvádí Pavel Zemene, předseda Sdružení EPS ČR.

Správné větrání: pravidelné, intenzivní a skrze celým domem


správné větrání
Češi jsou poctiví při ranním větrání ložnice


Problematický je také zvyk Čechů větrat po místnostech, zatímco odborníky doporučovaný způsob je plošné vyvětrání celého domu, bytu či patra najednou. „Vzduch se následně velmi rychle ohřeje od teplých konstrukcí domu, takže se nemusíme bát, že nám bude zima. Konkrétně 61 % dotázaných má však podle výsledků průzkumu v oblibě větrání po místnostech,“ upozorňuje Zemene a dodává: „Jde-li však o tzv. ranní větrání, tedy každodenní vyvětrání ložnice, jsou Češi poctiví a činí tak 83 % lidí.“


S plísní v interiéru pomůže zateplení


Nedostatečný přísun čerstvého vzduchu může zapříčinit výskyt plísní v budově, které podle průzkumu trápí 24 % českých domácností. Problémy s plísněmi přitom mají častěji lidé žijící v nezateplených domech – trpí jimi necelá třetina respondentů (30 %). Celá polovina domácností v zateplených domech naopak uvedla, že se s plísní uvnitř domu nesetkala nikdy. „Data z našeho průzkumu opětovně vyvrací jeden z rozšířených mýtů, že vnější zateplení podporuje riziko výskytu plísní v interiéru. Toto je jasný empirický důkaz, že je tomu právě naopak,“ poukazuje Zemene.

sdružení EPS ČR
Dejte si pozor při výběru izolačního materiálu


Pokud se rozhodnete investovat do zateplení, klíčové je zvolit kvalitní izolační materiál, při čemž většina Čechů sahá po tradičním pěnovém polystyrenu. „Oblíben je díky svým mechanickým vlastnostem v čele s pevností, lehkostí a vysokou odolností. Vedle toho má vynikající tepelně izolační vlastnosti a jedná se o zcela ekologický a recyklovatelný materiál. Své vynikající vlastnosti si navíc narozdíl od vláknitých izolací zachovává desítky let. V poměru cena výkon je dnes nejlepším řešením,“ uvádí Pavel Zemene, předseda Sdružení EPS ČR.

Ve srovnání s minerální vlnou se zateplení pěnovým polystyrenem cenově vyplatí až dvojnásobně. Minerální izolace je navíc nepoměrně těžší a nasákavý materiál, který podle nejnovějších měření může zaostávat i v izolačních parametrech. „Při působení běžné vlhkosti v konstrukci mohou v zimních obdobích klesnout izolační vlastnosti minerální vlny oproti polystyrenu až o 50 %. Řada stavebních firem s ní navíc nerado pracuje, jelikož je pro svou hmotnost složitější na mechanickou manipulaci a nepříjemně kouše,“ varuje Tomáš Novotný, odborník v oboru zateplování.


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Všimněte si, že to není článek, ale komerční sdělení. Reklama musí být přeci pravidelně opakovaná, jinak nezabere. Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík tak tenhle článek tu už asi někdy prošel...
Aspoň mohli vymazat tuhle větu:

Podzim je v plném proudu a na pořad dne opět přichází diskuze o tom, jak zatočit s plísní v bytech a domech.....
Nic proti dobrým radám, ale recyklace ?Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
my plíseň nemáme
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles