Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 19.06. 2018
Dnes má svátek Leoš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Chytrá žena

Češi utratí za plastické operace kolem dvou miliard ročně

10. 01. 2017 | Krása
-Komerční sdělení-

Zkušenosti s estetickými zákroky má téměř každý druhý Čech. Zatímco zejména mladší ženy řeší úpravu poprsí nebo nosu, okolo čtyřicítky přichází na řadu korekce očních víček. Zájemců o tento zákrok přibývá i z řad mužů.

Ještě před deseti lety byl zájem českých mužů o plastické operace prakticky nulový. Dnes je téměř každý sedmý pacient plastické chirurgie muž. Největší zájem mají o korekci očních víček. „Mezi nejčastější zákroky plastické chirurgie patří operace horních víček. Ty podstupují z 60 procent ženy a ze 40 procent muži, kterých každým rokem přibývá. Nejčastěji se během operace používá vysokofrekvenční elektrokauter, který je šetrnější a zkracuje dobu rekonvalescence,“ popsal Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.

Věková škála pacientů je velmi široká, typičtí pacienti jsou čtyřicátníci a starší lidé. Není ale výjimkou, že se na lékaře obracejí i zástupci mladší věkové skupiny. „Tvar víček je totiž dán především geneticky. Proto někdy operaci podstupují i mladší lidé, kteří nechtějí odsouvat zákrok na pozdější věk a žít s handicapem déle. Pokud horní víčka začnou ztrácet svůj tvar, bez zákroku plastického chirurga už se jim nikdy zpět nevrátí,“ vysvětlil Pavel Stodůlka.

Operace očních víček patří mezi nejčastější zákroky prováděné na očních a plastických klinikách v České republice. Na rozdíl od čistě estetických plastických operací, jako je například zvětšování prsou nebo modelace nosu, se pro korekci očních víček řada pacientů rozhodne ze zdravotních důvodů.

Pavel Stodůlka„Oční víčka jsou téměř nepřetržitě v pohybu, proto také v této oblasti nastávají první viditelné projevy stárnutí pleti. Kůže na horním víčku ztrácí časem elasticitu, působí na ni gravitace a vlivem neustálého pohybu začne vytvářet převis, který v některých případech může přepadávat až přes okraj víčka a omezovat vidění. Kromě toho, že takové oční víčko nevypadá hezky a přidává na věku, může způsobovat i řadu dalších komplikací. Především tlačí na oči a způsobuje jejich únavu, slzení, pálení a další nepříjemné projevy, které časem mohou přerůst třeba v bolesti hlavy. Někdy mohou převislá oční víčka i zužovat zorné pole, což operace vyřeší,“ řekl Pavel Stodůlka.

V počtu provedených zákroků převládají operace horních víček, dolní víčka tvoří jen deset procent. „Problémem dolních víček jsou váčky, kvůli kterým vypadá tvář unaveně. Váčky se pod očima často objevují jako následek přemíry stresu, při rychlém úbytku váhy a především při nedostatku spánku. Z kosmetických důvodů se také dají odstranit útvary na víčku, jako jsou například bradavičky nebo znaménka,“ uvedl odborník na operace očních víček Tomáš Prusenovský z oční kliniky Gemini.

Jedním z mýtů je, že operace očních víček jsou pouze sezonní záležitost. „Na horních víčkách lze zákrok provádět po celý rok. Po operaci dolních víček se může objevit modřina a obličej není asi čtvrt roku vhodné vystavovat slunečnímu záření,“ dodal Pavel Stodůlka.

Gemini
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
já bych plastickou operaci očních víček podstoupila, ale nejsou finance...SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Operaci očních víček jsem podstoupila,hlavně kvůli pálení a ted mám klid,jsem spokojená
Obrázek uživatelky
profil
tak já zatím žádnou plastickou operaci neplánuji a zatím ani nepotřebuji
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles