Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.10. 2018
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Česká televize připomene vynikajícího herce Vladimíra Dlouhého

23. 06. 2010 | Televizní tipy

Osobnost a herecké umění Vladimíra Dlouhého připomene Česká televize mimořádnou programovou změnou v neděli 27. 6. na ČT1 od 20:00 umělcovou poslední televizní rolí v premiéře detektivního filmu Domina (režie J. Svoboda). V obou pořadech se Vladimír Dlouhý setkal se svým bratrem Michalem.

Neděle 27. 6. ČT1 20:00 Domina (premiéra)

Vladimír Dlouhý a jeho bratr Michal jako dvojice vyšetřovatelů Jaroslav Falta a Petr Bouček v detektivním příběhu ze současnosti inspirovaném skutečným kriminálním případem.

V dalších rolích diváci uvidí Markétu Hrubešovou, Tomáše Töpfera, Milana Kňažka a další. Scénář Ivan Horník. Dramaturgie: Miloš Fedaš, Jaroslav Kravka. Kamera: Ivo Popek. Spolupráce na scénáři a režie Jiří Svoboda, který film natočil na konci loňského roku v Centru dramatické tvorby Televizního studia Brno ČT.

Okresní město žije vraždou místní známé podnikatelky. Do složitého případu je zapletena řada známých osobností a celý se „točí“ kolem luxusního pánského podniku. Je na dvojici kriminalistů Faltovi a Boučkovi, aby jej vyřešili. Režisér Jiří Svoboda příběh pojal v duchu klasických filmových detektivek, které se kromě vyřešení samotné zápletky věnují i práci policistů včetně jejich moderního technického zázemí. Scénář vznikl na základě námětu jednoho z členů autorského týmu Četnických humoresek Michala Dlouhého.

 

Herecké umění Vladimíra Dlouhého si mohou diváci také připomenout v minisérii Laskavý divák promine ve středu 23. 6. na ČT1 od 09:00 hod. a v cyklu Hříchy pro pátera Knoxe v neděli 4. 7. na ČT1 od 11:00 hod.

 

Vladimír Dlouhý se narodil 10. června 1958. Do povědomí diváků se zapsal hned první výraznou filmovou rolí postiženého chlapec ve snímku Karla Kachyni Už zase skáču přes kaluže. Diváci si zamilovali i jeho Petra Majera z oblíbeného seriálu Arabela. Jenže od té doby už uplynula dlouhá desetiletí. Vladimír Dlouhý se mezitím stal jedním z nejvýraznějších českých charakterních herců. I když Calligulu hrál v Divadle Na zábradlí také už před více než dvaceti lety, nelze na tento výkon zapomenout. I jeho filmové a televizní herectví bylo mimořádné, připomeňme cenu Český lev za vedlejší roli v distribučním filmu ČT Hlídač č. 47 režiséra F. Renče. Jeden z nejnadanějších a nejvšestrannějších českých herců, Vladimír Dlouhý, zemřel ve věku dvaapadesáti let po těžké nemoci 20. června 2010.

 

Zdroj: Česká televize

 

Mirka Bali

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Byl to Pan Herec
Obrázek uživatelky
profil
pamatam ho z arabely
Obrázek uživatelky
profil
zaslúžene
Obrázek uživatelky
profil
určitě je ho škoda,i když jsem ho nemusela
Obrázek uživatelky
profil
Opravdu byl výborný. A oceňovala jsem i jeho hlas při dabování, třeba jako Toma Hankse.
Je ho škoda.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.



NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Zlaťáky