Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.02. 2018
Dnes má svátek Svatopluk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Česká televize zmapuje paměť českého národa

25. 05. 2014 | Televizní tipy
Česká televize zmapuje paměť českého národa – čekají vás historické milníky, nadosobní příběhy i intimní svědectví. Česká televize vstupuje do projektu, který moderní formou mapuje dějiny dvacátého století. Společně s neziskovou organizací Post Bellum, která doposud budovala rozsáhlý zvukový archiv vzpomínek výjimečných pamětníků, pomůže vytvořit novou video databázi.

„Konkrétní osudy, mnohdy neuvěřitelně statečných osobností, které ilustrují složité dějiny dvacátého století, zpracovala Česká televize již nesčetněkrát a z mnoha různých úhlů. Často při tom vycházela ze zdrojů českých historiků. Nyní, díky spojení s projektem Post Bellum, máme naopak my možnost přispět k rozšíření pramenů, ze kterých budou moci badatelé i veřejnost v budoucnu čerpat,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: „Zaznamenávat autentická svědectví o naší minulosti vnímám jako povinnost, kterou veřejnoprávní televize má. Sami jsme tak již Česká televize zmapuje paměť českého národanapříklad iniciovali dokumentární kroniku, která se opírá o vzpomínky rodin a přátel vojáků odvedených v první světové válce. V připravovaném dokumentárním cyklu Raport o velké válce se tedy sice vracíme hlouběji do historie, ale podobně jako Post Bellum stavíme na konkrétních příbězích, doposud nezveřejněných materiálech ze soukromých archivů či unikátních filmových záběrech.“

Česká televize zmapuje paměť českého národa díky společnému projektu Post Bellum a České televize, kde si klade za cíl vyzpovídat stovky osobností, které prošly vyhrocenými okamžiky vztahujícími se k totalitní minulosti dvacátého století. Česká televize zmapuje paměť českého národa a vzniknou tak digitalizované nesestříhané video záznamy rozhovorů, které budou společně s dalšími texty a fotografiemi uloženy ve veřejně přístupném archivu Paměti národa. „K dispozici tak budou nejen České televizi, ale i nezávislým tvůrcům a mezinárodním projektům, které z nich budou moci vycházet,“ doplňuje ředitel vývoje České televize Jan Maxa. Knihovnu už nyní využívají především dokumentaristé, badatelé, pedagogové i novináři.

Česká televize také pravidelně přenáší slavnostní večer, během kterého jsou udělovány Ceny Paměti národa čtyřem osobnostem, jež ve svém životě prokázaly, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou prázdná slova.

Zdroj, foto: Česká televize


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Česká televize zmapuje paměť českého národa:

Česká televize zmapuje paměť českého národa
Česká televize zmapuje paměť českého národa
Česká televize zmapuje paměť českého národa
Česká televize zmapuje paměť českého národa
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !