Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 20.10. 2018
Dnes má svátek Vendelín
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Cesta do Indie - Úžas

19. 05. 2011 | Televizní tipy
Po dokumentu Tibet, dalajláma, poselství je tu další a již úplné zpracování zážitků z cesty Igora Chauna, Petra Čtvrtníčka a štábu České televize po Indii v roce 1998. Dokument je sestaven jako záznam prožitých událostí: šokující výjevy Indie se střídají se zážitky bezbranných turistů a s obrazově stylizovanými pasážemi, přibližujícími duchovní tradici Indie.

"Indičtí hinduisté, džinisté a buddhisté považují indickou zemi za posvátnou: přebývá v ní tři sta třicet milionů bohů a bohyní. Indická náboženství nepovažují příslušníky jiných vyznání za nepřátele. Setká-li se Ind s uctíváníhodným  bohem jiné víry, zahrne ho mezi bohy své..."

Spolu s cestovateli navštěvujeme svatá místa hlavních indických náboženství - islámu, hinduismu a buddhismu - a pokoušíme se o zdánlivě nemožné: Pochopit Indii a proniknout do jejího duchovního života, krásy, skryté pod nánosem bídy, odpadků a přelidněnosti...

Třídílný dokument CESTA DO INDIE je tak spíše než klasickým cestopisem jakýmsi záznamem myšlenkového procesu turisty-jednotlivce. Sledujeme cestovatele od jeho počátečního úžasu nad vším indickým přes jeho smíření se s odlišnostmi Indie až po náznak konečného vhledu - do náboženských a mystických souvislostí, které INDIE nabízí...

A tak jsme postupně: S Petrem Čtvrtníčkem na Ganze. - S indickými nebožtíky na kremačním břehu. - S Richardem Gerem v tibetské svatyni. - S dalajlámou mezi tibetskými uprchlíky. - V závěrečné meditaci pod Buddhovým stromem Bó.

První uvedení dokumentu se konalo na Letní filmové škole v Uherském Hradišti v červenci 1999.

Část prvá nese podtitul ÚŽAS... Cestovatelé přijíždějí do Dillí a jsou fascinováni indickou realitou. Objevují se lidé-stíny, cestovatelé je nazývají pekelníky! Zprvu jen škleb a odmítání jsou cestovatelům jedinou ochranou! Následuje přejezd do muslimské Agry a návštěva Tádž Ma-hálu. Příjezd do Váránasí, města mrtvých. Štiplavý dým ze spalovaných nebožtíků stoupá k obloze, na které si malí chlapci pouštějí papírové draky.

Vysílání: 19.5., 13.05 hod., ČT2


Zdroj: Česká televize

Mirka Bali
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Cesta do Indie - Úžas:

Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Hromada zlaťáků