Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.03. 2018
Dnes má svátek Ivona
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Cesta do Indie - Úžas

19. 05. 2011 | Televizní tipy
Po dokumentu Tibet, dalajláma, poselství je tu další a již úplné zpracování zážitků z cesty Igora Chauna, Petra Čtvrtníčka a štábu České televize po Indii v roce 1998. Dokument je sestaven jako záznam prožitých událostí: šokující výjevy Indie se střídají se zážitky bezbranných turistů a s obrazově stylizovanými pasážemi, přibližujícími duchovní tradici Indie.

"Indičtí hinduisté, džinisté a buddhisté považují indickou zemi za posvátnou: přebývá v ní tři sta třicet milionů bohů a bohyní. Indická náboženství nepovažují příslušníky jiných vyznání za nepřátele. Setká-li se Ind s uctíváníhodným  bohem jiné víry, zahrne ho mezi bohy své..."

Spolu s cestovateli navštěvujeme svatá místa hlavních indických náboženství - islámu, hinduismu a buddhismu - a pokoušíme se o zdánlivě nemožné: Pochopit Indii a proniknout do jejího duchovního života, krásy, skryté pod nánosem bídy, odpadků a přelidněnosti...

Třídílný dokument CESTA DO INDIE je tak spíše než klasickým cestopisem jakýmsi záznamem myšlenkového procesu turisty-jednotlivce. Sledujeme cestovatele od jeho počátečního úžasu nad vším indickým přes jeho smíření se s odlišnostmi Indie až po náznak konečného vhledu - do náboženských a mystických souvislostí, které INDIE nabízí...

A tak jsme postupně: S Petrem Čtvrtníčkem na Ganze. - S indickými nebožtíky na kremačním břehu. - S Richardem Gerem v tibetské svatyni. - S dalajlámou mezi tibetskými uprchlíky. - V závěrečné meditaci pod Buddhovým stromem Bó.

První uvedení dokumentu se konalo na Letní filmové škole v Uherském Hradišti v červenci 1999.

Část prvá nese podtitul ÚŽAS... Cestovatelé přijíždějí do Dillí a jsou fascinováni indickou realitou. Objevují se lidé-stíny, cestovatelé je nazývají pekelníky! Zprvu jen škleb a odmítání jsou cestovatelům jedinou ochranou! Následuje přejezd do muslimské Agry a návštěva Tádž Ma-hálu. Příjezd do Váránasí, města mrtvých. Štiplavý dým ze spalovaných nebožtíků stoupá k obloze, na které si malí chlapci pouštějí papírové draky.

Vysílání: 19.5., 13.05 hod., ČT2


Zdroj: Česká televize

Mirka Bali
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Cesta do Indie - Úžas:

Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
Cesta do Indie - Úžas
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Kraslice