Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 10.12. 2018
Dnes má svátek Julie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Cestománie: Chorvatsko – Klenotnice Jadranu

14. 11. 2017 | Televizní tipy
Na cestě ze Záhřebu do Dubrovníku po stopách filmového Vinnetoua, za ruční výrobou hedvábí a jadranskou kopií Velké čínské zdi (2001). Scénář a režie pořadu Cestománie: Chorvatsko – Klenotnice Jadranu J. Sebechlebský.

Chorvatsko, část bývalé Jugoslávie, která zdědila jedny z nejkrásnějších pobřežních scenérií v Evropě, je zemí mnoha tváří. Po jejích horských stezkách a kolem nádherných jezer se proháněl filmový Vinnetou a v mnoha odlehlých údolích žije už jen pár posledních obyvatel.

I nespočet zachovalých středověkých měst mnohdy obývá jen několik rodin, což je případ městečka istrijského městečka Hum, které je považováno za nejmenší na světě. Čas jako by se zastavil i na malém písčitém ostrovu Susak, jehož osadníci ho nikdy v životě neopustili.

Cestománie: Chorvatsko – Klenotnice JadranuPřesto Chorvatsko nenabízí jen působivá zákoutí, která se ubránila shonu moderní civilizace.

Na ostrově Brač narazíte na mramorové lomy, z jejichž kamene je obložený Bílý dům ve Washingtonu a v oblasti Kunavle zahřívají ženy vajíčka bource morušového na prsou, aby pak podomácku vyráběly skutečné hedvábí. A jsou tu i velkolepé historické památky, svědčící o dávné slávě dalmatského pobřeží.

Pevnost Ston s několikakilometrovým opevněním připomíná malou Čínskou zeď, přístav Split dodnes bere dech unikátně zachovalým palácovým komplexem z období antiky a Dubrovník je skutečnou středověkou perlou Jadranu.

Pořad Cestománie: Chorvatsko – Klenotnice Jadranu lze sledovat 14. 11. 2017 od 16,45 hodin na ČT1!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Cestománie: Chorvatsko – Klenotnice Jadranu:

Cestománie: Chorvatsko – Klenotnice Jadranu
Cestománie: Chorvatsko – Klenotnice Jadranu
Cestománie: Chorvatsko – Klenotnice Jadranu
Cestománie: Chorvatsko – Klenotnice Jadranu
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !