Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 17.01. 2019
Dnes má svátek Drahoslav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Cestománie: Itálie – Na dálném jihu

9. 02. 2018 | Televizní tipy
Cesta na špičku italské "boty", kde leží Kalábrie – chudý skalnatý kraj s azurovým mořem, stopami starořecké kultury a příchutí feferonek (2001). Režie pořadu Cestománie: Itálie – Na dálném jihu J. Pirohová.

Italský region Kalábrie zaujímá nejjižnější výběžek Apeninského poloostrova a od Sicílie jej dělí jen pár kilometrů mořské úžiny. Vzhledem k horkému a suchému podnebí i skalnatému podloží zde zemědělství nikdy nebylo snadné, i proto se jedná o nejchudší kraj Itálie. Mladí Italové sice houfně odcházejí na sever, ale to neznamená, že by kraj neměl co nabídnout. Právě naopak. Poznáme moře, které je prý nejčistší v Evropě.

Cestománie: Itálie – Na dálném jihuV pořadu Cestománie: Itálie – Na dálném jihu se dozvíme, čím si kalábrijští muži zvyšují potenci, kde vzniklo první zušlechtěné víno na světě, proč je hlavní město Reggio di Calabria pořád mladé a co je příčinou toho, že v něm nenajdeme, kromě tisíciletého hradu, jediný starý dům.

Nad zdejším krajem prý drží ochrannou ruku Panna Marie, která se tady nesčetněkrát zjevila a snad proto jsou místní obyvatelé vlastně šťastní.

A vůbec jim nevadí, že ani neznají proslulou větu slavného Pythagora, který tady v dávných dobách řecké nadvlády žil a bádal.

Cestománie: Itálie – Na dálném jihu je k vidění 9. 2. 2018 od 16 hodin na ČT1!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Cestománie: Itálie – Na dálném jihu:

Cestománie: Itálie – Na dálném jihu
Cestománie: Itálie – Na dálném jihu
Cestománie: Itálie – Na dálném jihu
Cestománie: Itálie – Na dálném jihu
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !