Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 19.10. 2018
Dnes má svátek Michaela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Cestování ve stylu bříza - vodka

27. 03. 2011 | Vaše příběhy
Nejdelší pozemské cestování veřejnou dopravou na jeden zátah je jízda Transsibiřskou magistrálou. Nebudu vás zatěžovat přípravami na tuto cestu snů - trvaly asi půl roku. Nejtěžší asi bylo sehnat ruská víza - jednak pobytové, jednak tranzitní. Nakonec postačilo získat od hotelu v Rusku voucher, kde je ruská strana ujištěna, že cizinec má kde pobývat. Lehčí už bylo sehnat někoho, kdo tuto cestu podnikne se mnou.

Naštěstí v době internetu není problém mezi několika miliardami lidí  najít ještě jednoho člověka, který by chtěl jet přes týden ve vlaku.
Nejvhodnější je, když jede kluk s holkou - je to nejméně podezřelá kombinace a z ruské strany nehrozí většinou žádná zdlouhavá kontrola pasů a zavazadel.

Ale to jsme si mysleli jen do první pasové kontroly. Hodina sem, hodina tam, všechna zavazadla přehrabaná, neboť vlak se v současné době stal doménou šmelinářů a obchodníků, kteří po cestě nabízejí nejrůznější zboží.
Samotná cesta vlakem se dá charakterizovat co den, to projeté jedno časové pásmo.

Na zastávkách se prodávají ryby, pirohy, k pití vodka nebo kvas. Spolucestující ruské národnosti pijí vodku jako my pivo. Celá trasa až do Irkutsku se dá popsat jako bříza - vodka, bříza - vodka, bříza - vodka. Záleží, jestli se díváte z okna, nebo na dno láhve.

Vody ze samovarů využívají hlavně děti, kterým se vaří čaj nebo polévka.
Příroda začíná být zajímavá až od Irkutsku do Vladivostoku, kdy se vám může stát, že zahlédnete vlka, medvěda, ve výjimečných případech i člověka. Ano, pustá Sibiř a nekonečná příroda bez lidí. Myslel jsem si, jaké to nebylo dobrodružství. Ale nedávno jsem četl knihu od mladé dívky, která celou trasu projela sama stopem.

Proti tomu byla cesta vlakem luxusní dovolená a všem ji mohu doporučit.  


pppeettrr - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
dobrodružné cestování! Ráda bych se o cestě dozvěděla víc.
Obrázek uživatelky
profil
tak takovouhle dovolenou ani náhodou
Obrázek uživatelky
profil
ale já spíš uvažuju o Skandinávii
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Štístko