Svět knihy Praha 2013Svět knihy Praha 2013 Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Film Jedlíci, aneb sto kilo láskyFilm Jedlíci, aneb sto kilo lásky
Chytrá Žena na Facebooku
Kategorie
Jarní vaření
Soutěžte s námi o stovky skvělých výher
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 18.05. 2013
Dnes má svátek Nataša
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
Nejčtenější články
ZAJÍMAVÉ TIPY
Jak zdravě zhubnout? Nechte si vytvořit dietní plán – dietní jídelníček na hubnutí výživovými poradci centra Wellnessia. Navštivte luxusní hotel v Praze 1 u Staroměstckého náměstí - Černý slon. Nejlepší a všestranná zubní ordinace 3DK pečuje profesionálně o Vaše zuby.

Cestujeme po Egyptě – Sedm tipů pro milovníky dobrého jídla a pití

11. 08. 2009 | Praktické rady

Do Egypta se běžný návštěvník vypraví především kvůli známým památkám a slavným a vyhledávaným muzeím. Ale vy byste možná rádi svou návštěvu něčím ozvláštnili. Co takhle ochutnávkou tradičních egyptských jídel a nápojů. Ale jak si v široké nabídce nejrůznějších hotelů a restaurací vybrat? A které speciality jsou ty pravé, egyptské? Na co bychom určitě neměli zapomenout? Pojďte a poučte se s námi!

1. Ochutnejte tradiční egyptskou kuchyni a místní speciality, k nimž patří molokhia (tmavě zelená polévka z listů rostlin podobných špenátu, podávaná s kuřecím nebo králičím masem) nebo maaši (vinné listy nebo zelenina plněná rýží, případně mletým masem). Kromě tradičních jídel si můžete v restauracích pochutnat i na moderních obměnách oblíbené klasiky.

Cestujeme po Egyptě – 7 tipů pro milovníky dobrého jídla a pití2. Okuste čerstvý chléb. V některé z pekáren, které najdete takřka všude, ochutnejte „eš baladi“’ nebo „boasomat“, které většina Egypťanů kupuje každý den. Pokud toužíte po typickém pokrmu, zakousněte ke chlebu ještě bílý sýr a pár oliv nebo datlí.

3. Dejte si skleničku. Egypt patří k nejstarším civilizacím a víno se tu vyrábělo už 2 600 let před Kristem. Dnešní Egypt se může pochlubit několika „domácími“ odrůdami, které se pěstují na vinicích u Alexandrie a zpracovávají nejmodernější technologií.

4. Dopřejte si egyptské sladkosti. Objednejte si dezert v restauraci, nebo si kupte nějakou lahůdku v některé z vynikajících egyptských pekáren. Mezi klasické egyptské zákusky se řadí basbousa a kanafa nebo pečený dezert známý jako Om Ali (Aliho matka) – lahodná kombinace šlehačky, těsta, rozinek, mandlí a pistácií.

5. Kupte si pečené sladké brambory od pouličních prodejců. V zimě vás na ulicích Káhiry nebo Alexandrie určitě zasytí a navíc jsou zdravé a chutné.

6. V egyptských džusových barech si objednejte šťávu. Jsou to obvykle malé podniky s bílými dlaždicemi a celoročně se v nich podává datlová a třtinová šťáva. Podle sezónní nabídky můžete v létě okusit ještě šťávu z manga, guavy nebo granátového jablka, na podzim z granátového jablka a během měsíce ramadánu osvěžující tamarindové a mléčné nápoje.

7. Pokud zůstanete jako mnozí Egypťané dlouho vzhůru, můžete si dát pozdní noční jídlo v některé z jídelen s nepřetržitým provozem.

Čtěte také:

Egyptská kuchyně - Pohled do historie

Průvodce egyptskou kuchyní – národní pochoutky a speciality

Průvodce egyptskou kuchyní – pochoutky ze zeleniny, masa a ryb

Průvodce Egyptskou kuchyní – nápoje a dezerty

Umění stolování v Egyptě

 

Cestujeme po Egyptě – Sinaj a Rudé moře

Cestujeme po Egyptě – Krásy pouště

Zdroj: Egypt travel
Foto: Foto: Bertrand Gardel  Hemis.fr

Notburga
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
slavkare :-)Datum vložení: 28.02.2011 22:13 hod. 
Obrázek uživatelky
profil
ich sladkosti fakt nemajú chybu
slavkare :-)Datum vložení: 28.02.2011 21:25 hod. 
Obrázek uživatelky
profil
ich sladkosti fakt nemajú chybu
slavkare :-)Datum vložení: 28.02.2011 21:08 hod. 
Obrázek uživatelky
profil
ich sladkosti fakt nemajú chybu
slavkare :-)Datum vložení: 07.02.2011 13:57 hod. 
Obrázek uživatelky
profil
teraz si na to počkáme
lipsas .......Datum vložení: 11.08.2009 10:38 hod. 
Obrázek uživatelky
profil
jj taky jsem viděla pár mnou nepoživatelných kombinací
 
Název diskuze Poslední reakce Kategorie Reakcí
18.05.2013 16:01 hod. Zábava a koníčky 4596
18.05.2013 16:01 hod. Zábava a koníčky 24635
18.05.2013 15:58 hod. Zábava a koníčky 20722
18.05.2013 15:58 hod. Ostatní 29583
18.05.2013 15:56 hod. Zábava a koníčky 1596
18.05.2013 15:54 hod. Láska a Sex 1250
18.05.2013 15:53 hod. Zábava a koníčky 2
18.05.2013 15:47 hod. Ostatní 1652
18.05.2013 15:46 hod. Soukromá 18
18.05.2013 15:46 hod. Zábava a koníčky 374449
...další diskuze
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Nepřehlédněte
Náš tip
Plavky Astratex.cz - Vyberte si ty nejlepší kousky z kolekce plavek 2013 ještě dnes!
Dovolená u moře 2013 v Chorvatsku a Itálii s CK Adrialand. Více než 9 000 možností ubytování.
Dovolená Černá Hora – zájezdy letecky, autobusem, s vlastní dopravou z nabídky CKVT.cz
Vestavné myčky MORA – vsaďte na spolehlivé výrobky tradiční české značky.
NAVŠTIVTE NÁS ...
ODKAZY PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PARTNEŘI KONTAKT REKLAMA  © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Paprika