Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 22.11. 2017
Dnes má svátek Cecílie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Chcete být atraktivní? Noste červenou!

11. 11. 2008 | Pro ženy

Nenechaví vědci opět přišli s novým průzkumem. Tentokrát chtěli vědět, co muže k ženám přitahuje. A  výsledek je tu: Červená barva, například šatů, navozuje u můžu pocit zamilovanosti a tuto ženu považují za velice přitažlivou. Sami si přitom vůbec neuvědomují, jak mocný má  na ně barva vliv.


Myslíte si, že barvy našeho oblečení nic neznamenají? Podle čeho si vyberete šaty, které si vezmete na slunný letní den do práce nebo na příjemný večer s přátali, či jakým outfitem uchvátíte svého miláčka při romantické večeři

 V pokusu Rochesterské  univerzity, který vedl k překvapivým závěrům o účincích červené barvy na chování mužů, se účastnilo více než 100 osob, většinou vysokoškolských studentů. Vědci mužům ukazovali fotografie žen a muži hodnotili, jak přitažlivá se jim žena na fotografii jeví. V testu pak známkovali situace - jak moc by chtěli ženu na obrázku políbit, jak moc by si přáli ji dostat do postele,...


Jak to probíhalo?

Jedním z chytáčků, které si na muže výzkumníci připravili bylo, že obrázky žen předkládali zarámované do různě barevných  rámečků (červeného, bílého, šedého a zeleného). Dokonce jim předložili opakovaně obrázek té samé ženy, pokaždé však zasazené do jiné barvy rámečku. Pokud bylo okolí obrázku červené, muži dávali téže ženě více bodů. Připadala jim více sexy, než když byla zasazena do rámu v jiných barvách.

V další části testu mužům ukazovali identické fotografie žen,  jen digitálně jim upravili barvy šatů. Jednou ženy oblékli do červené (v různých odstínech), jindy zase do různě modrých šatů. Také v tomto případě muži preferovali ženy v červeném.

Ani tentokrát, ve třetí části testu, červená nezklamala. Muži dostali 100 USD na schůzku s ženami. S dámou v šarlatu muži byli ochotni pustit podstatně větší chlup.           

Zajímavé na tom všem je, že červená  barva nemění  názor, co se sympatií, odhadu intelligence či laskavosi týká. Vyšší známky se objevují jen u hodnocení atraktivity dané osoby.  


Proč?

Závěr studie podle vědců je jasný a úzce souvisí s naší příbuzností k primátům. Samičky bonobů nebo šimpanzů zrudnutím tkání signalizují dobu ovulace. Mužskou slabost pro červenou, kterou vnímáme jako sexuálně přitažlivou, máme tedy již evolučně hluboce zakořeněnu. Naše obliba červené barvy proto velice pravděpodobně souvisí s nízkými pudy, které vykazují i primáti.


DanielkaZ
Chytrá Žena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2   3   4  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
červenou mám ráda
Obrázek uživatelky
profil
...ale cervenou zrovna nemusim
Obrázek uživatelky
profil
jsem si koupila červeno-bílou halenu - měla jsem ji na sobě asi 1x - doteď visí ve skříni a "čeká" - myslím, že se nedočká Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
červenou barvu mám ráda, teď jsem si zrovna koupila rolák a je moc hezký.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Červenou zrovna moc nemusím, ale občas ji také nosím.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles