Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020 Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 16.09. 2019
Dnes má svátek Ludmila
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Chcete zvíře z útulku?

10. 08. 2010 | Zvířátka

V České republice je v současné době registrováno / schváleno 112 útulků pro psy a kočky. Většina z nich velmi často řeší problémy spojené s nedostatkem finančních prostředků na provoz, veterinární ošetření, údržbu prostor a základní vybavení. Provozovatelé útulků si stěžují na nevyhovující legislativu, špatnou spolupráci s úřady a nezájem okolí.


Proto je důležité zaměřit pozornost k opuštěným zvířatům a možnostem, jak jim pomoci. Existence a profesionální působení útulku záleží hodně na lidských kvalitách jeho provozovatele. Pracovníci útulků jsou většinou velmi obětaví a milují zvířata natolik, že mnohdy pracují za nižší než minimální mzdu. Bohužel dobrovolníků a pomocníků je v útulcích velmi málo.


Větší otevřenost


smutny-pesU soukromých zařízení může nastat situace, že počet zvířat přeroste majiteli útulku přes hlavu a už neví, kudy kam. Pro tato zařízení se v poslední době trochu změnila situace. Nestačí už, že existují a pomáhají zvířatům. Pokud nenaleznou sílu a způsob, jak se otevřít veřejnosti, tiše zajdou na úbytě.


V současné době je k udržení těchto útulků nutné získat sympatizanty, oslovit sponzory, využívat internet pro adopci opuštěných zvířat, pořádat akce (přehlídky, voříškiády, procházky se zvířaty), které do útulku přilákají návštěvníky.


Zlá doba?


Nedostatek financí, které je třeba vynaložit především na veterinární ošetření či léčbu zvířat, může být pro některé útulky skutečně likvidační. Soukromá zařízení takové situace často řeší za pomoci soukromých dárců, kteří léčbu konkrétního zvířete finančně podpoří. Soukromé útulky, které často nepracují s internetem tak zručně a cílevědomě, mohou na složitější léčení zvířat rezignovat.


Před rokem a půl byl útulek v Dobranově u České Lípy – tedy v oblasti, kde se zavíraly sklárny a mnoho lidí přišlo o práci – zavalen odloženými zvířaty. Mnoho lidí své domácí mazlíčky odložilo, mnoho dalších obětavců je zase adoptovalo. To ve mně utvrzuje přesvědčení, že lidé jsou v podstatě dobří.


Zdroj: ochrana zvířat.cz


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
je fajn že je taká možnosť
Obrázek uživatelky
profil
já bych si vzla alespon 5 zvířátek z útulku-kdyby to šlo...SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles