Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Ostružiny - pro pochutnání i zdravíOstružiny - pro pochutnání i zdraví Léto - čas jahodLéto - čas jahod Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 02.07. 2020
Dnes má svátek Patricie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Chlamydie jako nenápadný ničitel plodnosti

30. 06. 2020 | Nemoci
Nebezpečí chlamydií si uvědomuje jen málokdo. Přitom jde o nejrychleji narůstající infekci. Věděli jste to?

Faktem je, že nám sice nehrozí smrtelná nemoc či paralýza mozku jako je to u onemocnění jménem Syfilis, nicméně dokážou nám způsobit řadu nepříjemných problémů. Bakterie druhu Chlamydie trachomatis jsou totiž pěkné potvůrky. Tiše přežívají uvnitř buněk, a to způsobuje komplikované odhalení diagnostiky a její následné léčení. Nákaza probíhá zpravidla bez příznaků, či malými nepatrnými projevy.
 
Chlamydie nám způsobit řadu vážných následků. Přežívají uvnitř buněk, to znamená, že se hůře diagnostikují i léčí. Nákaza probíhá často bez příznaků nebo s projevy tak malými, že si jich zpravidla infikovaný člověk ani nevšimne.

ženaNaneštěstí jsou to právě ženy, které tímto onemocněním trpí nejvíce. Paradoxem u nákazy zvané Chlamydie je právě štěstí, pokud se u nich objeví následující příznaky:

•    Bolesti a pálení při močení
•    Bolest při pohlavním styku
•    Bolest v podbřišku
•    Vodnatý výtok z pochvy

U mužského pokolení jsou to pak příznaky v podobě řezání a pálení při močení, časté močení nebo problém udržet moč, nebo napětí či bolest ve varlatech.


Chlamydie v útoku

Co nastává, když příznaky nezjistíme včas? Chlamydie napadá buňky a tím vyvolává v těle zánět, který vede k dalším potížím… tady by byla vhodná citace paní doktorky.

V případě žen dochází k zánětům především orgánů malé pánve, mimoděložní těhotenství, nebo o srůsty ve vejcovodech. Z tohoto titulu pak může dojít až k neprůchodnosti či slepení vejcovodů, a tedy k neplodnosti. Muži jsou na tom sice o něco lépe, ale i tak zánět postupuje močovou trubicí až do nadvarlat, kde dochází k podobným symptomům jako u žen. Odhalení nakažení může trval i celé roky. Pokud by chtěla žena otěhotnět, dochází k asistované reprodukci.

Jaká je nejlepší a nejefektivnější obrana?

Je to jednoduché – prevence. Nevystavujte se zbytečné možnosti nakažení. Zkontrolujte sebe a svého partnera na pohlavní infekce a dopřejte si spokojený a bezpečný sexuální život.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !