Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 18.01. 2019
Dnes má svátek Vladislav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Chuť k jídlu aneb dietou metabolismus nezrychlíte

2. 02. 2018 | Diety
-Komerční sdělení-

I přesto, že se o dietách píše mnoho, nejedná se o efektivní způsob, jak zhubnout. Z dlouhodobého hlediska se diety stávají skutečnou "cestou do pekel". Rozkolísáte si metabolismus a ve finále skončíte s největší pravděpodobností s mnohem vyšší váhou, než jste začínala. Jak tedy efektivně zhubnout, nestresovat se a znovu nepřibrat?

Zhubnout rozhodně není nemožné. Musíte jen vědět, jak na to. Základem je udržet si dobrou náladu a nestresovat se, nehladovět a rozumně se hýbat. „Estrogen a progesteron jsou dva hormony, které zodpovídají za ženskou postavu. S jejich úbytkem dochází k metabolickým změnám a ke změnám v ukládání tuků zejména do oblasti břicha, pasu a prsou, a navíc typicky se zvyšuje chuť k jídlu,“ popisuje Jana Černotová, terapeutka a cvičitelka Hormonální jógové terapie. „Když k tomu přidáme nezdravý životní styl, sedavé zaměstnání, stres, emoční vztahové problémy, kompenzujeme nedostatek harmonie v životě přejídáním nebo pojídáním všeho možného, co doma najdeme. A často v pozdních hodinách. Výsledek je pak rychle znát,“ říká terapeutka. Co tedy s tím?

Zlepšete si náladu a zvyšte hladinu hormonů.


Joga MarketVeškeré změny, stravovací i sportovní, zavádějte postupně. Stejně, jako je nutné hubnout s dobrou náladou, abychom nemuseli smutek zahánět jídlem, je nutné eliminovat stres. To vždy nemusí být úplně jednoduché, protože změny, byť k lepšímu mohou být pro psychiku zpočátku náročné. Ale stresové hubnutí má stejné následky jako diety. Právě praktikování hormonální jógové terapie zvýší hladiny hormonů a zlepší metabolismus, čímž zharmonizuje především vaše emoce. „Náročné aktivity kompenzujte jógou. Váš metabolismus již bude aktivován cvičením a svaly budou procvičovány díky józe,“ říká Jana Černotová.

To potvrzuje i lektor jógy Vašek Krejčík z Energy Studia: „Pro dobrou kondici a energii stačí opravdu málo. Mít energii a vůli, motivaci, aby došlo k naplnění cílů. Pěstovat a rozvíjet vůli vyžaduje trochu ukázněnosti a disciplíny, čímž se vytvoří základní životní rituály, díky kterým se následně člověk cítí spokojeně.“ Podle něj je cvičení a praxe powerjógy vhodným tréninkem pro budování rituálů a vhodných životních návyků. Stačí se pravidelně, každé ráno na 20 minut, postavit na svou podložku a začít. Buď se rozhýbat a dobít energii pozdravem slunci, nebo se aktivovat krátkými sestavami ásan, které pomohou rozproudit vnitřní oheň ágni a také uvolní, zklidní nervovou soustavu. „Stačí jen chtít a dělat to pravidelně,“ vyzdvihuje Krejčík a dodává: „Závěrečnou meditací vyladíte mysl na celý den nebo ji očistíte ve chvílích, kdy je zaplněna informacemi, emocemi a hlava se zmítá v mnohosti. Ve společnosti dechu se tělo, mysl i duše spojí, a vytvoří tak harmonizující vibrující celek a dobrou náladu.“

Jak si vybrat podložku na cvičení?podložka na cvičení


Pokud cvičíte pod vedením lektora, je správné uvažovat o vlastní podložce. Ty, které si můžete půjčit přímo v sálech, často zapáchají, protože se na nich střídá mnoho lidí. V dobrých jógových centrech však naleznete desinfekční přípravky pro očištění před cvičením. Často jsou na podložkách viditelné také otisky nohou a rukou. Lepší variantou je nosit si podložku vlastní. „Doporučuji neorientovat se pouze podle ceny,“ radí Krejčík a pokračuje: „Levné podložky dlouho nevydrží, drolí se a cvičení s takovou podložkou vám nebude dělat radost. Pokud ale nevíte, jak často chcete cvičit, doporučuji pořídit si podložku na jógu, např. Prana Travel Red Violet z přírodního kaučuku, při jejíž výrobě nebylo použito PVC. Může sloužit místo ručníku na přikrytí podložky v sále, na cvičení anebo na dovolené, protože je velice skladná a nezabere místo ani v příručním zavazadle.“
www.jogamarket.cz

Kozí kašeMějte po ruce rychlou svačinku


Vícezrnná kaše s kozím mlékem a lahodnou chutí borůvek skvěle poslouží kdykoli během dne, protože ji připravíte snadno a opravdu rychle. Je vhodná v rámci redukčního programu, u žen každého věku, dětí, seniorů i sportovců. Kaše je bohatá na bílkoviny, vápník, železo, vitamin C, E, A, D a B komplex. Neobsahuje kravské mléko, je kladně posouzena Českou pediatrickou společností a má patentované složení.
www.goldim.cz


Naučte se antistresovou techniku mantra SÓ HAM.

jógaSedíme na patách s rovnými zády (nebo v tureckém sedu, popř. na židli). Na obou rukách vytvoříme džňána mudru, tzn. nehet ukazováčku se dotýká kořene palce, ostatní prsty jsou u sebe a natažené. Dlaně směřují vzhůru a paže jsou natažené a opřené o stehna. Jednu paži zvednete nahoru asi na 45° a zazpíváte “SO” bez pohybu. V průběhu dlouhého zpívání “HAM” se paže pohybují - obě paže vymění své pozice. Zpěv a pohyb provádíme synchronně, začínají a končí současně. Na závěr cvičení necháme horní ruku klesnout. Vnímáme, jek energie prostupuje skrze naše paže. Mantra, která znamená „esence Bohu (nejvyššího principu) je ve mně“, by měla znít pěkně sytě. Opakujte podle chuti.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !