Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 18.01. 2019
Dnes má svátek Vladislav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Clint - Retrospektiva

5. 01. 2018 | Knižní tipy
Název: Clint - Retrospektiva
Autor: Richard Schickel
Nakladatelství: Omega
Datum vydání: 12 / 2017
Formát:  240 x 292 mm
Vazba: vázaná
Počet stran: 304 stran
Cena: 999 Kč

Clint Eastwood dosáhl ikonického statusu, který nemá v dějinách kinematografie obdoby.

Již více než šest desetiletí točí výjimečné filmy, nejprve jako představitel titulních rolí a posléze jako bystrý a zvídavý režisér. Tato skvostná retrospektiva – obsahující více než dvě stovky obrázků a fotografií – nabízí hluboký a detailní vhled do osobnosti Clinta Eastwooda, filmaře, jenž před kamerou i za ní tvořil a tvoří dě ­ jiny. Jeho pozoruhodně plodnou a pestrou kariéru hodnotí vysoce uznávaný filmový kritik Richard Schickel, zatímco Clint opatřil knihu předmluvou.

Dlouhá léta úzké spolupráce s Clintem Schickela plně opravňují nejenom zhodnotit Clintovu herec ­ kou a režisérskou kariéru, ale také zamyslet se nad motivy a tématy, které se objevují v jeho filmo ­ vých dílech.


ClintTato kniha, ve které nechybí ani jeho poslední, veleúspěšný snímek Sully, vzdává zasloužený hold ikoně stříbrného plátna, jejíž mnohé úspěchy obohatily naší kulturu a prosvětlily dobu, v níž žijeme.

„Velkolepá poklona Eastwoodově neobyčejné kariéře, jíž se z hlediska komerčního i uměleckého úspěchu od časů Charlieho Chaplina nevyrovnal žádný herec a režisér v jedné osobě.“
Booklist

„Jsem prostě jen chlápek, co točí filmy.“
                                                      Clint Eastwood

O autorovi knihy Clint - Retrospektiva

Richard Schickel se narodil v roce 1933 v Milwaukee ve státě Wisconsin a již v dětství ho uchvátil film. Na začátku 60. let minulého století se začal naplno věnovat psaní filmových recenzí a kvalita jeho textů mu v roce 1965 vynesla místo filmového kritika časopisu Time, kterým zůstal až do roku 2010. Svými články ovšem přispíval i do dalších periodik – např. Life nebo Los Angeles Book Review – a postupem času se stal jedním z nejuznávanějších amerických kritiků. Kromě toho byl rovněž filmovým historikem, scénáristou, spisovatelem, filmařem a dokumentaristou. Na svém kontě má několik desítek filmových a životopisných publikací, více než dvacet televizních dokumentů a nespočet recenzí a článků věnujících se dějinám kinematografie i současným snímkům. Richard Schickel zemřel náhle v únoru 2017, osm dní po svých čtyřiaosmdesátých narozeninách.


Tuto knihu Clint - Retrospektiva koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách nakladatelství Omega.


ZUZI
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !