Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 24.02. 2018
Dnes má svátek Matěj
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Co dítě dokáže a kdy

18. 07. 2017 | Vývoj

Je pouze na rodičích samotných, jaký bude vývoj jejich dítěte, především jestli bude harmonický a všestranný. Mohli bychom si tedy popsat, co dokáže a čeho je schopné v určitých fázích svého života. Ovšem platí, že každé dítě je jiné a údaje mohou být vysoce rámcové. Například už během prvních deseti dnů dítě rozpozná bezpečně vůni své maminky a brzy dokáže rozpoznat i její hlas a tvář. Je citlivé jak na chlad, tak i na bolest. Koncem prvního a začátkem druhého měsíce se s ním maminka tzv. jakž takž domluví. Už se na maminku usmívá a projevuje mimo jiné broukáním či pobrukováním radost.

Na bříšku se postupně učí držet svou hlavu. Mezi třetím a šestým měsícem už se vzpírá na ručičkách, otáčí se dokola a obrací na záda. Rychle si zdokonaluje pohyby rukou, prohlíží si je a mimo nich i všechny hračky, které v nich drží. Začíná se také přitahovat do sedu. Začíná rozumět slovům a poznává i další členy rodiny, například sourozence.  Do devíti měsíců dítě celkem dobře už sedí, ale dávejte pozor - neposazujte ho, pokud to ještě samo neumí a není mu to zrovna příjemné, samo si leze po kolenou, po rukou, snaží se kleknout si, postavit se s oporou, pozoruje, co se kolem něj děje a snaží se k tomu dostat.

Napodobuje slabiky, děla tzv. paci-paci, umí zamávat či pije z hrnku. Do prvního roku se zdokonaluje chůze, nejdříve se o něco opírá svými ručičkami, pak se již pustí a udělá pár samostatných krůčků a poté už to jde ráz na ráz a naučí se chodit. Při těchto činnostech se možná unaví, ale uspat ho je čím dál tím těžší. V tomhle věku taky umí dávat věci do nádobky, umí je i vyndat, kutálí míč, zná jména členů rodiny, říká postupně jednotlivá slova, napodobuje jednoduché činnosti a učí se jíst lžící. Čím dál častěji ale odmítá usínat ve stanovenou dobu. Ne a ne.

To jsou nejčastější slabiky, které používá, když by mělo jít na kutě. A bude to horší a horší.  Ve druhém roce se rychlým způsobem zdokonaluje v běhání a mluvení. Dokáže už povědět o svých zážitcích, umí ukázat části svého těla, orientuje se jak doma, tak i venku a v okolitém prostředí, vše zkoumá, rozvíjí tak tím i svou představivost, začíná ovládat močení i stolici, samostatně jí, obléká se - to ale berte s rezervou, učí se mýt si ruce a čistit si zuby. Stává se neúnavným stavitelem, objevitelem, pomocníkem, ale hlavně především napodobitelem. A také si zvolna začíná uvědomovat sebe a svou vůli a někdy začíná být negativistické, a to dost často s přibývajícím časem.

Probouzí se v něm i majetnický pud a neumí se ještě tak docela ukáznit, to přijde nebo by mělo přijít až během třetího roku. Budete-li ho příliš peskovat, příliš na něm vyžadovat, příliš ho okřikovat, tak ten jeho negativismus jen upevníte. Násilím a křikem se nikdy nic nezmůže. To je opravdu ne velmi správná metoda, jak si vymoct autoritu a respekt. K dítěti se musí přistupovat s velikou trpělivostí a láskou. Jen pak dosáhnete kýžených výsledků.


Jenetka - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !