Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 8 rad, než se rozhodnete vyběhnout8 rad, než se rozhodnete vyběhnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 20.04. 2024
Dnes má svátek Marcela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Co mají děti pít?

19. 08. 2010 | Výživa

Základem pitného režimu dětí by měla být kvalitní voda s obsahem rozpuštěných látek do 500 mg/l. Lepší je samozřejmě podzemní voda, která není ovlivněná civilizačními faktory, např. používáním hnojiv, čisticích prostředků, hormonů, které se dostávají do povrchových vod, ze kterých se  vyrábí voda z vodovodu.

 

Ideální je tedy balená pramenitá nebo minerální voda případně kojenecká, která je vždy podzemní. Děti by měly pít vodu bez bublinek. Oxid uhličitý totiž dráždí dětský žaludek, může způsobovat jeho překyselení, nadýmaní či říhání. Mnohem dříve se dostaví pocit, že jsme uhasili žízeň a nevypijeme tolik, kolik tělo potřebuje. Většina minerálek i pramenitých vod, už je dnes k dostání i v neperlivé verzi.

 

Mezi další vhodné nápoje patří dětské ovocné čaje nebo bylinkové a zelené čaje, vždy slabé.

 

Sladkým nápojům by se děti měly vyhýbat. „Cukr škodí dětským zubům a způsobuje obezitu. Děti, které bojují s nadváhou nebo mají cukrovku, by sladké nápoje neměly pít vůbec. Platí také, že čím méně si děti na sladké navyknou, tím méně ho budou vyžadovat v dospělosti,“ radí Věra Stejskalová, nutriční terapeutka z Fakultní Thomayerovy nemocnice. „Pouze z důvodů chuťových je možné doplnit pitný režim ochucenými vodami,málo slazenými popř. ředěným  džusem. Těchto nápojů by mělo být maximálně do 1/3 denní potřeby vody. Obsah cukru  a sycení oxidem vždy kontrolujeme na etiketě,“ doplňuje MUDr. Jana Foltinová.

 

Sladké nápoje příliš neosvěží, daleko vhodnější jsou nápoje s chutí mírně nakyslou či nahořklou. Důležitá je i teplota nápojů. Ideální je 8 až 10 °C. Nápoje chladné – kolem O°C- žízeň zvyšují, protože vedou k překrvení sliznice hltanu.

 

Naprosto nevhodné jsou pro děti nápoje obsahující kofein, tedy káva, silný černý čaj nebo colové nápoje.

 

Zdroj: Ondrášovka.cz

 

Mirka Bali

ChytráŽena.cz



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
SmajlíkSmajlíkNAŠE PRINCEZNA OD MALA PIJE JENOM ČISTOU VODU,NEBO NESLAZENÉ ČAJE A NE PROTO ŽE JSME JI TO ZAKAZALI,ONA SAMA SI TO VYBRALA Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
děti pijou čaje a protože bydlíme skoro v hospodě,protože je to manželova práce,tak si tam občas zaběhnou na džus,limču.Samozřejmě že mě to moc netěší,ale neubráním se tomu.
Obrázek uživatelky
profil
Moje vnučky pijí balenou vodu a čaj ovocný.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles