Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 21.02. 2018
Dnes má svátek Lenka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Co možná nevíte o kreditních kartách?

29. 01. 2018 | Finance
-Komerční sdělení-

Češi využívají přibližně dva miliony kreditních karet, což je ve srovnání s debetními kartami pětkrát méně. Zatímco debetní karty jsme si v posledních letech oblíbili, ke kreditním kartám prozatím hledáme cestu. Prozradíme, co o kreditních kartách možná ještě nevíte. Například, proč nejsou vhodné pro výběr hotovosti a jaké benefity s nimi můžete využít.

Až polovina Čechů nezná rozdíl mezi kreditní a debetní kartou


Jednou ze základních nevědomostí o kreditních kartách je, že až 50 % české populace nezná rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. Zatímco debetní karta umožňuje čerpání vlastních financí z osobního bankovního účtu, kreditní karta slouží k čerpání spotřebitelského úvěru od kreditní společnosti. Veškeré finance využité přes kreditní kartu je proto nutné kreditní společnosti splatit.

kreditní kartyOsoby s dobrou platební morálkou úroky nepoznají


Úrok na kreditních kartách bývá zpravidla vyšší, než úročení u běžných spotřebitelských úvěrů. Může za to především flexibilnější model úvěrování, benefity plynoucí z vlastnictví kreditní karty a především bezúročná doba splatnosti, která může být až 55 dní. To znamená, že po dobu 55 dní nehradíte z půjčené částky žádné úroky. Ostatně výše úroků plynoucí z používání kreditních karet se pohybuje v rozmezí od 1,89 % až do 22 %. Nízké úročení pod 5 % ale neposkytuje bezúročnou lhůtu pro splacení závazků.

Výběr hotovosti se s kreditkou prodraží


Víte, že kreditní karty nejsou vhodným nástrojem pro výběr hotovosti? Na výběr hotovosti se totiž u mnoho společností nevztahuje bezúročné období splatnosti. Po výběru hotovosti z bankomatu se tak ihned načítají úroky. Kreditní kartu proto pro výběr hotovosti používejte opravdu v krajních případech. Naopak pro zdarma výběry z bankomatů využijte běžný bankovní účet a k němu vydanou debetní kartu.

Kreditní kartou budujete úvěrovou historii


Používáním kreditní karty si budujeme vlastní úvěrovou historii. Každá pozdní splátka může být komplikací při budoucím sjednávání hypotéky nebo spotřebitelského úvěru. Zároveň aktivní kreditka se započítává do celkového objemu půjček, na jehož základě se posuzuje bonita klienta ke splácení úvěrů.

Znáte benefity kreditních karet?


Víte, že s kreditní kartou lze u vybraných obchodníků čerpat slevy nebo dokonce získat cashback ze svých nákupů? Některé typy kreditních karet zároveň usnadňují cestování, neboť obsahují cestovní pojištění nejen pro majitele karty, ale také pro děti a manželku. S kartou lze také navštěvovat letištní salónky nebo využívat rychlých odbavovacích pruhů například na vídeňském letišti. Benefity se liší podle druhu kreditní karty a hlavně kreditní společnosti.

Pokud majitel umí s kreditní kartou zodpovědně nakládat a má výbornou platební morálku, stává se kreditka užitečným platebním nástrojem s širokým množstvím výhod.


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !